BNB Fiyatı Ne Kadar? ₺5,075.37 - BNB Fiyat Grafiği

BNB güncel fiyatı TL kuru ile ₺5,075.37 oldu. BNB güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Binancecoin
 • binancecoin
  BNB (BNB)
 • Canlı Fiyat
  ₺5,075.37
 • 24s %
  -0.40%
 • Piyasa Değeri
  ₺826.96 B
 • Hacim
  ₺1.93 B
 • Mevcut Tedarik
  163.28 M BNB
 • Rütbe
  5

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Binance Coin Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Binance Coin ikonDünyanın en önemli kripto para borsalarından Binance, geçtiğimiz yıllarda kendi kripto parasını çıkardı. Binance Coin’in kısaltması BNB’dir. Arkasına Binance gibi popüler bir borsayı almasıyla ilgi gören BNB’nin bu doğrultuda fiyatı da her geçen gün artmaktadır. Ayrıca Binance Coin satın alan ve elinde bulunduran kişiler, Binance kripto para borsasında işlem yaptıklarında komisyon indirimlerinden yararlanabiliyorlar.

Binance tarafından çıkarılan Binance Coin, 3 Temmuz 2017’de piyasaya sürülmüştür. ICO ile piyasaya sürülen BNB’nin ilk günlerdeki değeri yaklaşık 0.11 Dolar’dı. Yıllar içinde beklenildiği gibi değerini arttıran BNB, piyasanın ilgi gören kripto paralarından biri hâline geldi.

Binance Coin Kurucusu ve Sahibi Kim?

Yıllardır kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği kripto para borsalarından biri olan Binance, çıkardığı kripto parayla da dikkat çekmeyi başardı. Binance’in çıkardığı kripto para olan BNB de hâliyle Binance ile aynı şirketin ve kişinin ürünü. Bu kişi de Changpeng Zhao.

Binance Coin’in sahibi ise yatırımcılar. Halka açık bir kripto para birimi olan BNB’yi satın alan herkes, bu kripto paranın bir bakıma sahibi oluyor. Kısacası; bir kişi veya bir kurum BNB üzerinde hak sahibi değil. Bütün bunlarla birlikte her yıl belli başlı BNB, Binance tarafından satın alınıyor ve bu coinler yakılıyor. Böylece BNB piyasasında enflasyon engellenmeye çalışılıyor.

Binance Coin Nasıl Alınır ve Satılır?

Binance Coin satın almak isteyen bir yatırımcının aklına gelebilecek ilk borsa normal olarak Binance. Dünyanın en başarılı kripto para borsalarından biri olan Binance’e üye olarak Binance Coin sahibi olabilirsiniz. Türkiye’deki herhangi bir borsada bu kripto para listelenmiyor.

Binance’e üye olduktan sonra yatırım yapmanız gerekiyor. Kredi kartı veya Papara yöntemleriyle yatırım yapabilirsiniz. Diğer yandan Türkiye’deki bir kripto para borsasından Binance’e transfer yaparak da bu yatırımı yapabiliyorsunuz. Yatırımınızı yaptıktan sonra satın alma ekranından Binance Coin’i seçiyor ve almak istediğiniz tutarı giriyorsunuz. BNB satmak isteyen biri de satış ekranından satmak istediği miktarı giriyor ve işlemi onaylıyor. Yaklaşık 5 dakika içinde tüm işlemleri tamamlayabiliyorsunuz.

Binance Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Binance Coin madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Tüm Binance Coin miktarı Binance borsası tarafından ilk gün üretilmiş, yarısı halka satılmıştır. Bununla birlikte her yıl Binance, kârının %20’siyle Binance Coin almaktadır. Bu işlem piyasada 100.000.000 BNB kalana devam edecektir. Bu işlem ile amaç Binance Coin piyasasında enflasyonu engellemeyi amaçlamaktadır. Binance son güncellemesi ile kazancının %20'si ile BNB alacakları maddesini, yıllık kazancının bir kısmı ile alacakları şeklinde değiştirmiştir.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

No technical data available for this coin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?