Bitcoin Cash Fiyatı Ne Kadar? ₺2,241.14 - Bitcoin Cash Fiyat Grafiği

Bitcoin Cash güncel fiyatı TL kuru ile ₺2,241.14 oldu. Bitcoin Cash güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Bitcoin Cash
 • bitcoin-cash
  Bitcoin Cash (BCH)
 • Canlı Fiyat
  ₺2,241.14
 • 24s %
  1.74%
 • Piyasa Değeri
  ₺42.99 B
 • Hacim
  ₺11.39 B
 • Mevcut Tedarik
  19.19 M BCH
 • Rütbe
  30

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Bitcoin Cash Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin Cash logoBitcoin Cash, Bitcoin Blockchain’i üzerinden ayrılarak meydana gelen bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash’in kısaltması BCH şeklindedir. Bitcoin sistemindeki sorunların düzelmesi amacıyla ortaya çıkan Bitcoin Cash, para gönderip alma işlemlerindeki zorlukları nispeten çözüme kavuşturmuştur. Hardfork sonucu ortaya çıkan Bitcoin Cash, daha hızlı onay işlemiyle dikkat çekiyor.

1 Ağustos 2017’de Bitcoin çatallanması sonucunda ortaya çıkan Bitcoin Cash, o dönem BTC sahibi olan herkesin hesabına eklendi. Yıllar içinde popüler olmayı başaran Bitcoin Cash’e birçok borsadan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Cash Kurucusu ve Sahibi Kim?

Bitcoin Cash, Bitcoin’deki Hardfork sonucu ortaya çıktı. Bu kripto paranın ilk tanıtımı yapan ve bu kripto paranın ortaya çıkmasında önemli bir rol oynayan isim ise Amaury Sechet. Facebook’ta bir dönem görev yapan Sechet, kendini Satoshi Nakamoto ilan etmişti. 2019 yılında bu yönde açıklamalar yapan Sechet, iddiasını ispatlayacağını söylese de geçen 2 yıllık süreçte herhangi bir ispatta bulunmamıştı. Bitcoin Cash'in en büyük destekçileri arasında Bitcoin.com'un sahibi Roger Ver de bulunuyor. Bitcoin'in gelişiminde de önemli pay sahibi olan Ver, Satoshi'nin gerçek whitepaper'ını sadece kendilerinin uyguladığına inanıyor.

Bitcoin Cash, merkezsiz yapısı ile herkesin sahibi olduğu bir kripto para. Dolayısıyla bu kripto paranın sahibi bir kişi veya kuruluş değil. Sizler de bu ağın gelişiminde etkin rol oynayabilirsiniz.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır ve Satılır?

Türkiye piyasasında yer alan kripto para borsalarının sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Bununla birlikte popüler kripto para borsalarından BtcTürk’ün Bitcoin Cash’e yer vermediği görülüyor. Türkiye’deki borsalardan Paribu’dan BCH’ye erişim sağlayabilirsiniz. Yabancı kripto para borsalarının tamamında ise Bitcoin Cash yer alıyor. Binance, Bitstamp ve daha nicelerine bağlanarak Bitcoin Cash alabilir veya mevcut BCH’lerinizi satabilirsiniz.

Bitcoin Cash satın almak için ilk olarak güvenilir bir kripto para borsasına üye olmak zorundasınız. Yukarıda adı geçen veya farklı bir borsaya üye olduktan sonra bu borsaya para yatırmanız gerekiyor. Papara, havale veya kredi kartı yöntemleriyle yatırım yapabilirsiniz. Bu işlemin ardından da Bitcoin Cash satın alma bölümünde almak istediğiniz tutarı giriyorsunuz. BCH satmak isteyen biri ise satış bölümünde satmak istediği miktarı giriyor ve işlemi onaylıyor.

Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Cash, birçok kripto para gibi madencilik sistemiyle çalışan bir kripto paradır. BCH’de her üretilen blok için madenciler para kazanıyor. Madencilik sistemin güvenliği ve sürekliliği için son derece önemlidir.

Bitcoin Cash madenciliği, aynı Bitcoin madenciliği gibi özel cihazlarla yapılıyor. ASIC cihazlar satın alarak madencilik yapabilirsiniz. Bunun yanında havuzlara dahil olarak da madencilik yapabilirsiniz. Bilgisayarların güçlerini birleştiren madenciler, bir havuz oluşturuyor ve bu sayede daha az donanımla madencilik yapabiliyorsunuz. Tüm cihazların birleşimiyle de devasa bir işlem gücü elde ediliyor. Toplam işlem gücüne kim ne kadar destek sağlamışsa işlemden o kadar pay alıyor.

Bitcoin Cash madenciliğinde donanım kiralayarak işlem yapmak da mümkün. Bununla birlikte işlem yaptığınız yerin güvenilir olduğunu detaylı bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Hashflare ve Genesis Mining bu noktada ön plana çıkıyorlar. Bitcoin Cash madenciliği, aynı Bitcoin madenciliği gibi kısa vadede kazançlı değil. Bununla birlikte 1 yılın sonunda yavaş yavaş para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

No technical data available for this coin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?