Bitcoin SV Fiyatı Ne Kadar? ₺911.76 - Bitcoin SV Fiyat Grafiği

Bitcoin SV güncel fiyatı TL kuru ile ₺911.76 oldu. Bitcoin SV güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Bitcoin Cash Sv
 • bitcoin-cash-sv
  Bitcoin SV (BSV)
 • Canlı Fiyat
  ₺911.76
 • 24s %
  -0.91%
 • Piyasa Değeri
  ₺17.43 B
 • Hacim
  ₺200.25 M
 • Mevcut Tedarik
  19.18 M BSV
 • Rütbe
  55

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Bitcoin SV Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin SV ikonuPopüler kripto paralardan Bitcoin SV, Bitcoin Cash’in çatallanması sonucunda ortaya çıkmıştı. Başarılı kripto paranın Satoshi Vizyonu'nu benimsediği belirtiliyor. Ayrıca Bitcon SV’nin birçok yatırımcısı tarafından “gerçek Bitcoin” olarak adlandırıldığı biliniyor. Bitcoin Cash’in yerini almak için başlatılan savaşta öne çıkan Bitcoin SV’nin birimi ise BSV’dir.

Bitcoin SV’nin Bitcoin Cash’i ikiye bölen bir çatallanma sonucunda ortaya çıktığını dile getirdik. Bu işlemin tarihi ise 15 Kasım 2018’di. Daha az satıcı masraflı bir kripto para olan Bitcoin SV, her geçen gün biraz daha popüler olmayı başarıyor.

Bitcoin SV Kurucusu ve Sahibi Kim?

Kasım 2018’de ortaya çıkan Bitcoin SV’nin orta çıkışını sağlayan şirket Coin Geek. Bitcoin Cash’in ortaya çıkmasında da rol oynayan Coin Geek tarafından çıkarılan Bitcoin SV, piyasasının popüler kripto paralarından biri olmayı başardı. Projenin arkasında 'sahte Satoshi' suçlamalarına maruz kalan Craig Wright ve ABD'ye oynattığı offshore bahisler ile zengin olan Bodog'un kurucusu Calvin Ayre bulunuyor.

Coin Geek sponsorluğunda ortaya çıkan Bitcoin SV projesi daha sonrasında birçok kripto para gibi merkezsiz bir hüviyete büründü. Bu da herkesin Bitcoin SV’nin gelişimine katkı sağlaması ve bu kripto paranın sahibi olması anlamına geliyor.

Bitcoin SV Nasıl Alınır ve Satılır?

Türkiye’deki kripto para borsaları Bitcoin çatallanması sonucunda ortaya çıkan kripto paralara yer vermeyi pek de tercih etmiyorlar. Geçmişte Bitcoin Cash de piyasada fazla yer bulamamıştı. Benzer bir durum Bitcoin SV için de geçerli. Bununla birlikte yabancı kripto para borsalarının tamamının Bitcoin SV’ye yer verdiği biliniyor. Sizler de bu kripto para borsalarına üye olarak BSV satın alabilirsiniz.

BSV satın almak için önce güvenilir bir kripto para borsası bulmanız gerekiyor. Ardından bu kripto para borsasına yatırım yapmanız gerekiyor. Türkiye’den yabancı kripto para borsalarına yatırım yapmak için kredi kartı kullanabilirsiniz. Türkiye’deki kripto para borsalarından da kripto para transferi yaparak daha pratik bir şekilde yatırım yapabilirsiniz. Yatırımınız hesabınıza geçtikten sonra Bitcoin SV satın alma ekranından dilediğiniz miktarda Bitcoin SV satın alabiliyorsunuz. Bunun yanında Bitcoin SV’leri satmak için de borsadan BSV satış ekranına girebilirsiniz.

Bitcoin SV Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Cash’in Blockchain sisteminin bölünmesi sonucu ortaya çıkan Bitcoin SV’nin madenciliği Coin Geek şirketi tarafından yapılıyor. Bununla birlikte Bitcoin SV madenciliği yapmak için aynı BCH ve BTC’de olduğu gibi ASIC cihazlara ihtiyaç var.

Bitcoin SV madenciliği yaparak kazanç elde etmek ise çok kolay değil. Tüm kripto para madenciliğinde olduğu gibi artan masraflar madencilerin en azından kısa vadede kazanç elde etmesini zorlaştırıyor. Bununla birlikte 1-2 yılın sonunda madencilikten kazanç elde etmek mümkün.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?