Cardano Fiyatı Ne Kadar? ₺8.379 - Cardano Fiyat Grafiği

Cardano güncel fiyatı TL kuru ile ₺8.379 oldu. Cardano güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Cardano
 • cardano
  Cardano (ADA)
 • Canlı Fiyat
  ₺8.379
 • 24s %
  -2.34%
 • Piyasa Değeri
  ₺282.63 B
 • Hacim
  ₺8.79 B
 • Mevcut Tedarik
  33.82 B ADA
 • Rütbe
  8

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Cardano Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Cardano ikonEn popüler kripto paralardan biri olan Cardano, aslında sadece bir kripto para değildir. Her gün dünyadaki bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılan finansal uygulamaları yürütebilecek teknolojik bir platformdur. Cardano’nun kripto para birimi ise ADA’dır. Platform adını Gerolamo Cardano’dan kripto para birimi ise adını Ada Lovelace’dan almıştır.

“Cardano ne zaman ortaya çıktı?” sorusunun yanıtı ise net bir biçimde verilmiş. 2015 yılında geliştirilmeye başlanan proje, 27 Eylül 2017 tarihinde ilk kez yayınlandı. Bu tarihten itibaren birçok kripto para borsasına Cardano dahil oldu.

Cardano Kurucusu ve Sahibi Kim?

2017 yılında ortaya çıkan Cardano’nun kurucusu Ethereum ve BitShares'in kurucularından Charles Hoskinson. Ethereum’un eksiklerini kapatmak amacıyla ortaya çıkarına Cardano kısa sürede popüler olmayı başardı ve bu sayede birçok borsada kendine yer buldu.

Cardano projesi İsviçre merkezli Cardano Vakfı tarafından desteklenmektedir. Bununla birlikte Cardano’nun sahibi ne bu vakıf ne de Charles Hoskinson’dur. Cardano’nun sahibi bu sisteme dahil olan herkestir. Bir başka deyişle; Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un elinde ADA yoksa ADA’nın değer artışı kurucuya herhangi bir maddi gelir sağlamaz. Sizler de Cardano platformuna dahil olarak sistemin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Cardano Nasıl Alınır ve Satılır?

Türkiye’de yer alan kripto para borsalarının büyük bir bölümünün Cardano’ya yer verdiği ve ADA alım satım işlemlerine olanak tanıdığı biliniyor. BtcTürk ve Bitci gibi kripto para borsalarından Cardano alım satımı yapabiliyorsunuz. Cardano’yu almanın bir diğer yolu ise yabancı kripto para borsalarına üye olmak. Binance, Bitstamp ve Coinbase gibi borsalardan Cardano sahibi olabilirsiniz.

Cardano satın almak için yukarıdaki borsalardan birine veya Cardano listeleyen farklı bir borsaya üye olabilirsiniz. Bunun ardından bu borsaya yatırım yapmanız gerekiyor. Havale, Papara ve kredi kartı yöntemlerinden birini tercih ederek yatırımınızı yapabilirsiniz. Bu işlemin ardından da Cardano satın alma bölümünden almak istediğiniz Cardano miktarını giriyorsunuz. Cardano satmak isteyenler de satış bölümünden miktarı girip bu işlemi tamamlayabiliyorlar.

Cardano Madenciliği Nasıl Yapılır?

Hemen hemen tüm kripto paraların madenciliğinde birtakım farklı cihazlar, güçlü donanımlar gerekiyor. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve daha niceleri bu şekilde madenciliğe olanak tanıyor. Cardano ise madencilik sistemi olan ama hiçbir cihaza ihtiyaç duyulmayan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

ADA madenciliği yapmak için kripto para borsasından ADA satın almanız yeterli. Satın aldığınız Cardano’ların belli bir yüzdesi size ek Cardano’lar getiriyor. Bir bakıma Cardano satın aldığınızda madencilik yapmış ve yeni Cardano’ların üretilmesini sağlamış oluyorsunuz.

Kısacası; Cardano madenciliği için özel bir madenci cihazı ya da elektrik tüketimine gerek bulunmamaktadır. Cardano cüzdanınızda bulunan bakiyeniz oranında Cardano ödülü alıyorsunuz ve böylece sistem diğer madencilik türlerine göre daha pratik bir madencilik ile işlemlerine hız kesmeden devam etme şansı yakalıyor.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

No technical data available for this coin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?