Chainlink Fiyatı Ne Kadar? ₺142.76 - Chainlink Fiyat Grafiği

Chainlink güncel fiyatı TL kuru ile ₺142.76 oldu. Chainlink güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Chainlink
 • chainlink
  Chainlink (LINK)
 • Canlı Fiyat
 • 24s %
  -2.87%
 • Piyasa Değeri
  ₺70.05 B
 • Hacim
  ₺7.81 B
 • Mevcut Tedarik
  491.60 M LINK
 • Rütbe
  24

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Chainlink Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Chainlink ikonEthereum altyapısıyla geliştirilen Chainlink, farklı ödeme sistemleri ve bankalar ile Blockchain arasında köprü oluşturma amacıyla hayata geçirildi. Chainlink’in kısaltması ise LINK’tir. Ödeme servisleri ile Blockhain arasındaki köprü kuran Chainlink, böylece geleneksel hizmetleri dijital dünyaya entegre ediyor.

Kullanım alanı her geçen gün genişleyen Chainlink’in ortaya çıkış tarihi 2017 yılı. 2015 yılında başlatılan proje tam 2 yıl sürdü ve 2017 yılında LINK’ler piyasadaki yerini aldı.

Chainlink Kurucusu ve Sahibi Kim?

Geleneksel yöntemlerle dijital dünya arasında köprü görevini üstlenen ve bu sayede ilgi toplayan Chainlink ile ilgili merak edilen konulardan biri Chainlink’in kurucusunun kim olduğu. Başarılı kripto para Sergey Nazarov ve Steve Ellis ortaklığında kurulan bir Blockchain projesidir. 2015 yılında çalışmalarına başlanan projenin tokenleri 2017’de piyasaya sürüldü.

Chainlink’in herhangi bir merkezi ve dolayısıyla sahibi bulunmuyor. Birçok kripto parada olduğu gibi bu ağ üzerinden işlem yapan herkes ağın sahibi konumunda. Merkezsiz yapıda olan ve kullanım alanını genişletmeyi başaran Chainlink’in ilerleyen yıllarda daha da popüler olması bekleniyor.

Chainlink Nasıl Alınır ve Satılır?

Piyasadaki popüler kripto paralardan biri olan Chainlink, Türkiye’deki borsalarda yer alıyor. Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalayan BtcTürk, Rangers’ın sponsoru olarak dikkat çeken Bitci ve köklü şirketlerden Paribu, Chainlink’in listelendiği yerli kripto para borsaları. Chainlink, yabancı kripto para borsalarında da kendine yer bulmuş durumda. Bu başarılı kripto paraya dünyanın en önemli kripto para borsalarından ulaşabilirsiniz. Binance ve Coinbase bu borsalardan en popüler olanları.

Chainlink satın almak için yukarıda adı geçen borsalardan birine üye olabilirsiniz. Türkiye merkezli borsalara üye olduysanız havale ve Papara yöntemleriyle yatırım yapabiliyorsunuz. Yabancı kripto para borsasına üye olan yatırımcılar ise kredi kartı ile işlem yapabiliyor. Daha sonrasında satın alma ekranından LINK’i buluyor ve almak istediğiniz miktarı giriyorsunuz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra LINK sahibi oluyorsunuz. Mevcut LINK’leri satmak isteyen biri de satış ekranından satmak istediği miktarı giriyor ve işlemi onaylıyor.

Chainlink Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto paraların bir bölümünün madenciliği yapılırken, bir bölümünün madenciliği yapılmıyor ve şirketler tarafından piyasaya sürülüyor. Chainlink madenciliği yapılmayan kripto para türlerinden biridir. Tüm Chainlink miktarı şirket tarafından üretilmektedir. Chainlink toplamda 1 milyar adet üretilecektir.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

No technical data available for this coin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?