EOS Fiyatı Ne Kadar? ₺22.099 - EOS Fiyat Grafiği

EOS güncel fiyatı TL kuru ile ₺22.099 oldu. EOS güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Eos
 • eos
  EOS (EOS)
 • Canlı Fiyat
  ₺22.099
 • 24s %
  -2.25%
 • Piyasa Değeri
  ₺22.35 B
 • Hacim
  ₺3.77 B
 • Mevcut Tedarik
  1.01 B EOS
 • Rütbe
  47

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

EOS Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

EOS logoEOS, merkezi olmayan uygulamaların barındırılabildiği bir işletim sistemi olmayı hedefleyerek ortaya çıkmıştır. Ethereum’un rakibi olarak adlandırılan EOS, Ethereum’dan farklı olarak paralel işlem yapma özelliği sayesinde çok daha hızlı ve çok sayıda işlem yapmaya odaklanır.

EOS’un ne zaman ortaya çıktığı da merak edilen konulardan bir diğeri. 2017 yılında ortaya çıkan EOS, ICO’da en yüksek girişimlerden biri oldu. Haziran 2017’de ortaya çıkan EOS, günümüzde de çokça tercih edilen kripto paralardan biri.

EOS Kurucusu ve Sahibi Kim?

EOS, 2017 yılında block.one şirketi tarafından kuruldu. Kurucusu Daniel Larimer; BitShares, Blockchain Steem ve Delegated Proof of Stake’in (DPoS) yaratıcısı. Larimer halen block.one’ın CTO’su olarak çalışıyor.

Merkezi olmayan bir ağ olan EOS’un tek bir sahibi bulunmuyor. EOS ağında işlem yapan herkes, bu ağın gelişimine katkı sağlıyor. Her işlemin şeffaf bir şekilde yapılması ve herkesin bu işlemi görmesi sayesinde hatalar da kısa sürede düzeltiliyor. Kısacası; EOS’un herhangi bir sahibi bulunmuyor.

EOS Nasıl Alınır ve Satılır?

İlgi çekici bir teknoloji ile karşımıza çıkan EOS, kripto para yatırımcılarının büyük bir bölümünün ilgisini çekiyor. EOS satın almak veya EOS satmak isteyen yatırımcılar da başarılı kripto para borsalarına üye olabilirler. Türkiye’de BtcTürk, Paribu gibi kripto paralar üzerinden işlem yapılıyor. Bununla birlikte dünyanın en büyük kripto para borsalarında da EOS satın alma veya satma işlemi yapabilirsiniz. Binance, Coinbase, Bitstamp EOS’a yer veren en popüler kripto para borsaları olarak karşımıza çıkıyor.

EOS’u listeleyen bir güvenilir borsa bulduktan sonra yapılması gerekenler son derece basit. Bu borsaya üye olup, yatırım yaparak EOS sahibi olabiliyorsunuz. Yabancı kripto para borsalarının kredi kartı, Türkiye’deki borsaların ise Papara ve havale yöntemlerini kullandığı biliniyor. Yatırımınız hesabınıza geçtikten sonra satın alma ekranından almak istediğiniz EOS miktarını giriyorsunuz. EOS satmak için de satış ekranından satmak istediğiniz EOS miktarını girmeniz gerekiyor. Bu şekilde işlemi tamamlıyorsunuz.

EOS Madenciliği Nasıl Yapılır?

EOS, madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Daha doğrusu her EOS sahibi aslında EOS madenciliği yapmaktadır. DPoS fikir birliği algoritmasını kullanan her kripto para gibi farklı bir madencilik türü EOS’ta görülüyor.

EOS satın alan bir kişi, daha sonrasında aldığı EOS’un belli bir yüzdesinde EOS sahibi oluyor. Bu şekilde EOS üretimine de katkı sağlıyor ve bir nevi madencilik yapmış oluyor. Kısacası; EOS madenciliği özel cihazlar ve benzerleriyle yapılmıyor.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?