IOTA Fiyatı Ne Kadar? ₺5.440 - IOTA Fiyat Grafiği

IOTA güncel fiyatı TL kuru ile ₺5.440 oldu. IOTA güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Iota
 • iota
  IOTA (MIOTA)
 • Canlı Fiyat
  ₺5.440
 • 24s %
  -1.17%
 • Piyasa Değeri
  ₺15.11 B
 • Hacim
  ₺336.26 M
 • Mevcut Tedarik
  2.78 B MIOTA
 • Rütbe
  55

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Iota Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

IOTA ikonuIota, tüm dünyada popüler olan bir kripto paradır. Kısaltması MIOTA şeklinde olan Iota’nın en önemli özelliği ise Blockchain teknolojisini kullanmamasıdır. Bunun yerine Tangle ağında işlem gören Iota, işlem ücreti olmamasıyla dikkat çeken bir kripto paradır. Merkezsiz yapısıyla fark yaratan Iota’nın Samsung ve Volkswagen gibi ortakları bulunuyor.

Farklı bir teknoloji ile yatırımcıların karşısına çıkan Iota’nın ne zaman ortaya çıktığı merak edilen konulardan biri. Iota 2015 yılında piyasadaki yerini aldı. Dünyaca ünlü markaların ortak olmasıyla popüler olan Iota, günümüzde de ilgi ile karşılanıyor.

Iota Kurucusu ve Sahibi Kim?

IOTA, 2015 yılında David Sonstebo, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Serguei Popov tarafından kuruldu. Daha sonrasında David Sonstebo’nun Iota Vakfı’ndan ayrıldığı açıklandı. Konu ile detaylı paylaşım yapılmazken, farklı çıkarlar açıklamasıyla yetinildi.

Iota’nın kurucusu olan bu isimler, Iota’nın sahibi değil. Iota’ya sistemde bulunan herkes sahip ve bu yapının gelişimine olanak tanıyor. Kurucular da ellerinde MIOTA bulundurmadıklarında bu sistemden kazanç elde edemiyorlar. Hatta Sergey Ivancheglo, geçtiğimiz dönemlerde elindeki tüm MIOTA’ları sattığını duyurmuştu.

Iota Nasıl Alınır ve Satılır?

Popüler kripto paralardan biri olan Iota, birçok kripto para borsasında kendine yer buluyor. Bu başarılı kripto parayı satın almak ve bu kripto paraya yatırım yapmak isteyen biri de güvenilir kripto para borsalarından birine üye olabilir. Bitpanda, Binance, Coinbase bu kripto paraya yer veren en önemli borsalardan sadece birkaçı.

Iota’ya yer veren güvenilir bir kripto para borsası bulduktan sonra yapılması gereken işlem son derece basit. İlk olarak bu kripto para borsasına üye oluyorsunuz. Daha sonrasında borsaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bu borsaların genel olarak kredi kartı ile yatırım kabul ettiği biliniyor. Yatırımınız hesabınıza geçtikten sonra satın alma ekranından almak istediğiniz Iota miktarını giriyorsunuz ve işlemi tamamlıyorsunuz. Iota satmak isteyen biri ise Iota satış ekranından satmak istediği Iota miktarını girerek işlem yapabiliyor.

Iota Madenciliği Nasıl Yapılır?

Iota, Tangle ağını kullanmaktadır ve madenciliği yapılamaz. Tüm Iota’lar dağıtılmıştır ve piyasada işlem görmeye devam etmektedir. Dolayısıyla madencilik yaparak Iota üretme şansınız bulunmuyor.

Iota sisteminde işlem yapan kişilerin aslında birer madenci olduğunu da söyleyebiliriz. Bu ağda bir işlemi tamamlamak için önceki iki işlemi onaylamanız gerekiyor. Bu da Iota işlemlerinin komisyonsuz olmasını sağlıyor.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

No technical data available for this coin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?