Polkadot Fiyatı Ne Kadar? ₺118.69 - Polkadot Fiyat Grafiği

Polkadot güncel fiyatı TL kuru ile ₺118.69 oldu. Polkadot güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Polkadot
 • polkadot
  Polkadot (DOT)
 • Canlı Fiyat
  ₺118.69
 • 24s %
  -2.04%
 • Piyasa Değeri
  ₺137.03 B
 • Hacim
  ₺5.73 B
 • Mevcut Tedarik
  1.16 B DOT
 • Rütbe
  11

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Polkadot Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Polkadot ikonAçık kaynaklı bir proje olan Polkadot, Blockchain ağlarının birlikte çalışmasını sağlayan parçalanmış bir protokoldür. Polkadot’un kısaltması ise DOT şeklindedir. Polkadot ağı, Blockchain’leri birbirine bağlayarak zincirler arası veri transferi gerçekleştirilebilmesine olanak sağlar. Bu sayede, merkezsiz uygulamalar, birbirinden bağımsız olarak çalışan açık, yarı açık veya özel Blockchain’lerden veri alabilir. Kendilerini Web 3.0 olarak tanımlamaktadırlar.

Polkadot’un çıkış tarihi 19 Ağustos 2020 olarak belirtilmiş. Bu tarihten itibaren dünyanın dört bir yanındaki kripto para borsalarında kendine yer bulan Polkadot, bir dönem değerini katlamasıyla da dikkat çekmeyi başardı.

Polkadot Kurucusu ve Sahibi Kim?

2020 yılında piyasaya adım atan Polkadot, Ethereum’un kurucu ortaklarından Gavin Wood tarafından kuruldu. Gavin Wood ile birlikte Robert Habermeier ve Peter Czaban da Polkadot’un kurucu ortaklarından.

Bir İsviçre vakfı olan Web3 Vakfı’nın ilk projesi olan Polkadot, tamamen işlevsel ve kullanıcı dostu merkezsiz ağ oluşturmak için kurulmuştur. Polkadot’un kurucusu olarak lanse edilen bu vakıf, birçok kripto para gibi bu kripto paranın sahibi değil. Merkezsiz yapısı sayesinde herkes Polkadot’un gelişimine katkı sağlayabilir ve bu kripto paranın sahibi olabilir.

Polkadot Nasıl Alınır ve Satılır?

Dünyanın dört bir yanında her gün yeni kripto paralar piyasaya dahil oluyor. Polkadot da bu kripto paralardan biri. Başarılı kripto paranın popüler olması sayesinde birçok borsada kendine yer bulduğunu söyleyebiliriz. BtcTürk ve Paribu Türkiye’de Polkadot’a yer veren kripto para borsalarının en önemlileri. Bunun yanında Binance ve Coinbase gibi kripto para borsalarında da Polkadot alışverişi yapabilirsiniz.

Polkadot’u satın almak için bu kripto paranın listelendiği bir borsaya üye oluyorsunuz. Daha sonrasında bu borsaya yatırım yapmanız gerekiyor. Türkiye’deki kripto para borsalarının havale ve Papara yöntemleriyle yatırım kabul ettiği görülüyor. Yabancı kripto para borsalarına ise kredi kartı yöntemiyle yatırım yapabilirsiniz. Yatırımınız hesabınıza geçtikten sonra Polkadot satın alma ekranından Polkadot alabilir ve sorunsuz bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Polkadot satmak içinse yine satış ekranında ne kadar Polkadot satmak istediğinizi giriyor ve işlemi onaylıyorsunuz.

Polkadot Madenciliği Nasıl Yapılır?

Birçok kripto para madencilik sistemiyle yoluna devam ediyor. Bununla birlikte bazı kripto paraların madencilik sistemi olmadığı ve üretilen kripto paraların zamanla piyasaya sürüldüğü görülüyor. Polkadot, bu kripto paralardan biri. Madenciliği yapılmayan bu kripto paraya erişim sağlamak için Polkadot’un listelendiği kripto para borsalarına bağlanmanız gerekiyor. Kısacası; evde PC üzerinden veya özel cihazlarla Polkadot üretimi yapamıyorsunuz.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

No technical data available for this coin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?