Stellar Fiyatı Ne Kadar? ₺2.159 - Stellar Fiyat Grafiği

Stellar güncel fiyatı TL kuru ile ₺2.159 oldu. Stellar güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Stellar
 • stellar
  Stellar (XLM)
 • Canlı Fiyat
  ₺2.159
 • 24s %
  0.24%
 • Piyasa Değeri
  ₺54.92 B
 • Hacim
  ₺3.08 B
 • Mevcut Tedarik
  25.48 B XLM
 • Rütbe
  25

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Stellar Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Stellar ikonStellar; bankalar, ödeme sistemleri ve bireyler arasında düşük ücretli transfer yapılmasına olanak tanıyan bir ağdır. Stellar ağındaki kripto para ise Stellar Lumens olarak adlandırılır ve XLM kısaltmasıyla borsalardaki yerini alır. Ripple gibi daha çok sınır ötesi transferler için tercih edilen Stellar merkezsiz ve açık kaynaklı bir sistemdir.

Stellar ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de “Stellar ne zaman çıktı?” şeklindedir. 31 Temmuz 2014 tarihinde ortaya çıkan Stellar, 2015 yılında faaliyete geçti. 2017 yılında da birçok ekonomi dergisinde Stellar’ın sınır ötesi ödemelerde bir numara olacağına dair yazılar paylaşıldı.

Stellar Kurucusu ve Sahibi Kim?

2014 yılında ortaya çıkan Stellar’ın Ripple ile bazı noktalarda benzerlik taşıdığı biliniyor. Stellar’ın kurucusunun Jed McCaleb olması da bu benzerliği ortaya koyuyor. Ripple kurucularından McCaleb, anlaşmazlıklar sebebiyle Ripple ile bağını kesmiş ve Stellar’ın kurucusu olarak karşımıza çıkmıştı.

Stellar ağı işlem yapan birçok kişi Stellar sahibi unvanına erişebiliyor. Bir başka deyişle; Stellar’ın sahibi bir kişi veya bir kurum değil, bu ağda bulunan herkes.

Stellar Nasıl Alınır ve Satılır?

Stellar ağından çıkan XLM’leri satın almak ve mevcut XLM’leri satmak aslında hiç de zor değil. Bunun için Türkiye’deki başarılı kripto para borsalarından birine üye olabilirsiniz. BtcTürk, Paribu, Vebitcoin gibi borsalarda Stellar yer alıyor. Bunun yanında yabancı kripto para borsalarında da Stellar’a ulaşma şansınız bulunuyor. Binance, Coinbase, Bitstamp bu borsalardan birkaçı.

Yukarıda adı geçen ve XLM listelenen borsalardan birine üye olarak ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonrasında bu borsaya para yatırmanız gerekiyor. Bunun için de kredi kartı, Papara veya havale yöntemlerini kullanabilirsiniz. Yapacağınız işlemler ortalama 10 dakikada sonuçlanıyor. Paranız hesabınıza geçtikten sonra da XLM satın alma bölümünden almak istediğini tutarı girip işlemi sonlandırıyorsunuz. XLM satmak isteyen biri de satış yapma bölümünden XLM satabilir. Her borsanın farklı komisyon oranları bulunuyor. Kendinize en uygun XLM borsasını seçerek işlem yapmanız gerekiyor.

Stellar Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto paraların bir bölümü madencilik sistemiyle üretim yaparken, bazıları madencilik sistemine izin vermiyor. Stellar da madenciliğe olanak tanımayan ağlardan biri. Bu yüzden Stellar ağında madencilik yaparak XLM çıkartmak mümkün değildir. Mevcut tüm XLM, ağın faaliyete geçmesinden önce çıkartılmış, bir başka deyişle 'premining' yapılmıştır.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?