TRON Fiyatı Ne Kadar? ₺1.153 - TRON Fiyat Grafiği

TRON güncel fiyatı TL kuru ile ₺1.153 oldu. TRON güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Tron
 • tron
  TRON (TRX)
 • Canlı Fiyat
  ₺1.153
 • 24s %
  -0.59%
 • Piyasa Değeri
  ₺106.34 B
 • Hacim
  ₺6.95 B
 • Mevcut Tedarik
  92.34 B TRX
 • Rütbe
  15

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

TRON Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

TRON ikonTRON, merkezi olmayan uygulamalar için işletim sistemi olarak çalışan Blockchain projelerinden biridir. TRON ağı, sunduğu yüksek işlem kapasitesi, ölçeklenebilirlik ve ulaşılabilirlik seçenekleri ile merkezi olmayan uygulamalar için güçlü bir altyapı sunmaktadır. Ethereum platformuna oldukça benzeyen TRON platformunun kripto para birimi TRX olarak adlandırılmaktadır.

“TRON ne zaman çıktı?” sorusu da gündemi meşgul eden sorulardan biridir. Bu kripto para 2014 yılında tasarlandı. 2017 yılında da piyasaya çıktı. ICO’da 70 milyon doların üzerinde bir fon toplayan TRX, her geçen gün biraz daha popüler olmayı başarıyor.

TRON Kurucusu ve Sahibi Kim?

TRON, TRON Vakfı tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldü. Bu vakfın kurucusu ise Justin Sun’dır. Geçmişte Ripple’da da görev yapan Sun, Bittorent’in de sahibidir. Daha sonrasında uTorrent’in de sahibi olmuştur.

TRON, yeni Bitcoin olarak ortaya çıkan ve bu sayede ilgi gören kripto paralardan biriydi ama beklenen kadar ilgi görmedi. Zaman zaman Sun ile Ethereum kurucusu Buterin arasındaki tartışmalar da gündeme geliyor. Sonuç olarak; TRON, 2017 yılında Justin Sun önderliğinden TRON Vakfı tarafından kuruldu.

TRON Nasıl Alınır ve Satılır?

TRON, değerinin belli ölçülerde sabit kalmasıyla dikkat çeken kripto paralardan biri. Hızlı işlem yapılması sayesinde birçok kişi de TRX tercih ediyor. Bununla birlikte birçok kripto para borsasından da TRON yer alıyor. Türkiye’de Paribu, Bitci, BtcTürk gibi kripto para borsalarından TRON alabilirsiniz. Yabancı kripto para borsalarının da TRON listelediği görülüyor. Binance, Coinbase gibi dünyaca ünlü şirketlerden TRX satın alabilir veya satabilirsiniz.

TRX satın almak için öncelikte TRX listelenen bir kripto para borsasına üye olmanız gerekiyor. Bu kripto para borsalarına üye olmanızın ardından yabancı borsalara kredi kartı, Türk borsalara da havale veya Papara yöntemleriyle yatırım yapabilirsiniz. Yatırımınız hesabınıza geçtikten sonra satın alma ekranından almak istediğiniz TRX miktarını giriyor ve işlemi tamamlıyorsunuz. Elinizdeki TRX’leri satmak içinse satış ekranından benzer bir işlem yapıyorsunuz.

TRON Madenciliği Nasıl Yapılır?

TRX, madenciliği yapılan bir kripto para birimidir. Genel madencilik mantığı ile yapılmaktadır. Madencilik için özel cihazlara gerek duyulmamakla birlikte dileyen bu cihazlarla da madencilik yapabilir. Kısacası; mantık BTC, BCH ve benzeri kripto paraların madenciliği ile aynıdır. Madenciler TRON ağı üzerinde yapılan işlemleri kayıt altına almaktadırlar, kayıt altına aldıkları işlem karşılığında ödül olarak TRX almaktadırlar.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?