Dash Fiyatı Ne Kadar? ₺1,905.54 - Dash Fiyat Grafiği

Dash güncel fiyatı TL kuru ile ₺1,905.54 oldu. Dash güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Dash
 • dash
  Dash (DASH)
 • Canlı Fiyat
  ₺1,905.54
 • 24s %
  4.04%
 • Piyasa Değeri
  ₺19.87 B
 • Hacim
  ₺3.43 B
 • Mevcut Tedarik
  10.47 M DASH
 • Rütbe
  92

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Dash Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Dash ikonGizliliği esas alan ve kripto para dünyasının “yaramaz çocuğu” olarak tanımlanan Dash, anonim kalmayı başaran kripto paralardan biridir. Kullanıcı bilgilerini koruyan ve bu sayede tamamen anonim işlem ile ortaya çıkan Dash, ilk yıllarda Darkcoin adıyla karşımıza çıkıyordu. Daha sonrasında Digital Cash kısaltması olan Dash isminde karar kılındı. Gizliliğe önem veren tüm yatırımcıların tercihi de Dash oluyor.

18 Ocak 2014 tarihinde ortaya çıkan Dash, 2015 yılına kadar Darkcoin ismiyle piyasalarda yer aldı. 25 Mart 2015 tarihinde ise Dash ismiyle kripto para dünyasındaki yerini aldı. Dünyanın dört bir yanında ilgi çeken Dash’in önümüzdeki yıllarda da ilgi çekmeyi sürdürmesi bekleniyor.

Dash Kurucusu ve Sahibi Kim?

Anonim kalan ve gizliliği ilke edinen Dash’in sahibi ilk yıllarda tam olarak bilinmiyordu. Bununla birlikte Evan Duffield’ın Dash kurucusu olduğu ortaya çıktı. İlk olarak 2014 yılında Xcoin ismiyle çıkan ve sonrasında Darknet piyasalarında kullanılmak üzere Darkcoin ismini alan Dash’in merkezsiz yapısı ile fark yarattığı biliniyor.

Dash kurucusunun Evan Duffield olduğu söylenebilir. Dash sahibi ise bu ağda yer alan tüm yatırımcılar. Kullanıcıların bir alt kümesi tarafından yönetilen ve merkezi olmayan Dash’in gelişimine herkes katkıda bulunabilir.

Dash Nasıl Alınır ve Satılır?

Dünyanın dört bir yanında kullanılan ve özellikle takip edilmek istemeyenlerin tercih ettiği Dash, Türkiye’deki birçok kripto para borsasından alınabilir. Bu borsaların en popüleri ise kuşkusuz BtcTürk. Türkiye dışındaki kripto para borsalarında da Dash’in listelendiği biliniyor. Başarılı kripto para borsalarından Binance, Coinbase, Bitstamp gibi şirketlerden de Dash’e erişim sağlayabilirsiniz.

Dash satın almak için yukarıdaki kripto para borsalarından birine üye olarak ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonrasında bu kripto para borsalarına Dash satın almak için yatırım yapmanız gerekiyor. Papara veya havale ile Türkiye’deki borsalara, kredi kartıyla da yabancı kripto para borsalarına yatırım yapabiliyorsunuz. Yatırımınız hesabınıza geçtikten sonra Dash satın alma ekranından bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Dash satmak için de kolay satış ekranından satmak istediğiniz miktarı girmeniz yeterli.

Dash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bir dönem oldukça popüler olan Dash madenciliği son yıllarda eski popülerliğinde değil. Bununla birlikte yine birçok kişi “Dash madenciliği nasıl yapılır?” sorusunu gündeme getiriyor. Dash madenciliği yapmak isteyen biri ASIC cihazlar kullanabilir. Cihazların maliyetinin artması sebebiyle eskisi kadar madencilik yapmak kazançlı değil.

ASIC cihazlarla birlikte evde herhangi bir cihaza ihtiyaç duymadan da madencilik yapabiliyorsunuz ama burada da elektrik faturaları başınıza bela olabiliyor. Sonuç olarak; Dash madenciliği Bitcoin, Bitcoin Cash gibi kripto paralarla hemen hemen aynı temel üzerine inşa edilmiş durumda. X11 algoritmasının kullanıldığı Dash madenciliğinde bu algoritma sayesinde daha hızlı işlem yapılması, madencilik noktasında Dash’in en büyük farkı.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?