Btcturk Şirket Bilgileri | Btcturk Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

BtcTurk | Kripto
BtcTurk | Kripto
Siteye Git
Borsa AdıBtcTurk | Kripto
Hacim (24 saat) ₺1,326,443,025.85
609.23 BTC
ülkeTurkey
kuruluş yılı2013
Web sitesi https://kripto.btcturk.com/en
Twitterhttps://twitter.com/BtcTurkKripto
Facebookhttps://www.facebook.com/btcturk...
Btcturk son 24 saat içerisinde ₺1,326,443,025.85 (609.23 BTC) işlem hacmine ulaşmıştır. Btcturk kripto para borsası 2013 yılında kurulmuştur. Bu kripto para borsası Turkey ülkesinden hizmet vermektedir.

BtcTürk logo2013 yılında kurulan BtcTürk, Türkiye piyasasının en popüler kripto para borsalarından biri. BtcTürk’e üye olma adımlarını, BtcTürk’te yer alan kripto paraları ve benzer özellikleri sizler için inceledik.

Kripto para almak isteyenlerin öncelikli tercihlerinden BtcTürk, 2013 yılında kuruldu. Piyasanın en başarılı kripto para borsalarından biri haline gelen BtcTürk’ün geçtiğimiz yıllarda özellikle Türkiye’deki bankalarla çeşitli sorunlar yaşadığı görülmüştü. Banka hesapları kapatılan şirket, daha sonrasında bu sorunu çözüme kavuşturmayı başarmıştı.

İlk yıllarda sadece Bitcoin’i listeleyen BtcTürk, yıllar ilerledikçe farklı kripto paraları da kripto para yatırımcılarıyla buluşturdu. Pro.btcturk.com adresi üzerinden birçok kripto paraya erişim sağlayabiliyorsunuz. Neo, Ethereum, Litecoin, Tether, Tron, Ripple ve daha birçok kripto parayı bu adresten alabilirsiniz. BtcTürk’ün orijinal adresinde ise sadece Bitcoin işlemleri yapılıyor.

BtcTürk Hesap Açma Adımları

Güvenilir kripto para borsalarından biri olan BtcTürk, kolay bir üyelik formuyla yatırımcıların karşısına çıkıyor. Başarılı kripto para borsasına henüz üye olmadıysanız aşağıdaki adımları takip ederek BtcTürk üyesi olabilirsiniz.

  1. BtcTürk Adresine Bağlan: Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından biri olan BtcTürk’ün ne yazık ki birçok sahte versiyonu bulunuyor. Özellikle arama motorları üzerinden BtcTürk şeklinde bir arama yaparsanız Phishing amacıyla kurulan sitelerde işlem yapmamanız gerekiyor. Doğru adrese bağlandığınızda sorun yaşamadan BtcTürk hesabı açabilirsiniz.
  2. BtcTürk Üyelik Formunu Doldur: İlk adımı geçtikten sonra BtcTürk’teki üyelik formunu doldurmanız gerekiyor. Birçok kripto para borsasının aksine detaylı bir üyelik formu karşınıza çıkacak. Bu üyelik formunda ad, soyad, TC kimlik numarası, şifre, cep telefonu numarası ve e-posta adresi bilgilerini giriyorsunuz. Bilgileri eksiksiz girdikten sonra BtcTürk üyesi olarak kripto para satın alabilirsiniz.
  3. Kimlik Belgesini Onaylat: Siteye üye olmak tek başına kripto para alışverişine başlamak için yeterli değil. Daha sonrasında kimlik belgelerinizi onaylatmanız gerekiyor. İstenen belgeleri yetkililere gönderdikten sonra hesabınız kullanıma açılıyor ve tüm işlemleri yapmaya başlıyorsunuz.

BtcTürk Komisyon Oranları

BtcTürk ile ilgili merak edilen konuların başında komisyon oranları geliyor. Para yatırma ve para çekme komisyonlarını ve diğer işlemlerdeki komisyonları sizler için inceledik.

  1. Para Yatırma ve Çekme Komisyonları: BtcTürk’ün para yatırma ve para çekme işlemlerinde neredeyse her yöntem için 0 komisyon belirlediği görülüyor. Sadece Papara yatırımları ve çekimlerinde %1 komisyon alınıyor. Bunun dışındaki tüm yöntemlerde yatırım ve çekim işlemlerinden komisyon alınmıyor.
  2. Alış/Satış Kripto-Kripto Komisyonları: BtcTürk’ün kripto/kripto işlemlerinde komisyon oranları işlem tutarına göre değişiyor. 1.000.000 TL’lik işlemlerde %0.09 komisyon alınıyor. 1.000.000 TL ile 5.000.000 TL arasındaki işlemlerde ise komisyon oranı %0.08 oluyor. Bu şekilde işlem hacmi büyüdükçe komisyon oranı düşüyor.
  3. Alış/Satış Kripto-TL Komisyonları: Kripto-TL işlemlerinde ise %0.08’den başlayan komisyonlar karşımıza çıkıyor. %18’e kadar çıkan bu komisyonları daha düşük tutarlarda ödemek için yüksek miktarlı işlemler yapmanız gerekiyor.

BtcTürk Güvenilir mi?

Türkiye piyasasına 2013 yılında adım atan ve amiyane tabirle Türkiye’yi kripto para ile tanıştıran BtcTürk, piyasadaki en güvenilir borsalardan biri. Hizmetleriyle fark yaratan şirket, dünyanın da 4’üncü Bitcoin platformu olarak karşımıza çıktı. İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş tarafından yönetilen BtcTürk’te en ufak bir sorun yaşamayacaksınız.

BtcTürk’ün sponsorluk anlaşmalarıyla da fark yarattığı biliniyor. 2019 yılında Yeni Malatyaspor’un isim sponsoru olan BtcTürk, 2020 yılında da TFF ile anlaşma imzalayarak Milli Takımlar resmi sponsoru oldu. Türkiye’nin en başarılı kripto para borsaları arasında yer alan BtcTürk’te güvenle işlem yapabilirsiniz.

BtcTürk Sahibi Kim?

2013 yılında piyasaya adım atan BtcTürk’ün kurucusu Kerem Tibuk’tur. Bununla birlikte 2018 yılında şirketin %95’i Özgür Güneri tarafından satın alınmıştır. Şu an için BtcTürk’ün CEO’su olan Özgür Güneri, Twitter hesabından hem şirketle ilgili hem de kripto para dünyasındaki gelişmeleri paylaşıyor.

QNB Finansbank bünyesinde yöneticilik yapan Özgür Güneri, 2018 yılında BtcTürk’ün %95’ini aldıktan sonra şirketin başına geçti. Bu tarihten itibaren daha kapsamlı bir hizmet veren BtcTürk’ün ilerleyen dönemlerde de hizmetleriyle fark yaratması bekleniyor.

BtcTürk İletişim ve Telefon Numarası

BtcTürk’e erişim sağlamak ve site yetkilileriyle görüşmek isteyen bir kişi, sitede görev yapan destek ekiplerine bağlanabilir. Sitenin ana sayfasında yer alan iletişim formunu doldurduktan sonra BtcTürk yetkilileri tarafınıza kısa sürede dönüş sağlıyor.

Şirketin bulunduğu adres de sitede paylaşılmış durumda. Beşiktaş Etiler’de yer alan BtcTürk’ün şu an telefon numarası paylaşımı yapmadığı görülüyor. Öte yandan sosyal medyayı aktif kullandıkları biliniyor. Bu sosyal medya hesaplarından sitedeki yetkili kişilerle görüşme şansı yakalıyorsunuz.

BtcTürk Şikayet ve Hesap Silme

BtcTürk’ün güvenilir bir kripto para borsası olduğu biliniyor. Bununla birlikte zaman zaman çeşitli şikayetler gündeme geliyor. BtcTürk şikayet konuları şu şekilde:

  1. Bilgi Güncelleme: BtcTürk hesabınıza giriş yaparken telefon numaranıza bir kod gönderiliyor ve bu kodu girmeniz isteniyor. İşte bu telefon numarasını değiştirirseniz büyük sorunlar yaşıyorsunuz. Çeşitli belgeler isteniyor ve tarafınıza geç dönüş yapılıyor. Bu yüzden telefon numaranızı ve diğer bilgileri güncellemek amiyane tabirle işkenceye dönüşüyor.
  2. Para İadesi Sorunu: Banka hesabından BtcTürk’e yapılan transferler zaman zaman hesaba geç yansıyor veya hiç yansımıyor. Böyle bir durumda destek ekipleri paranın göründüğünü ve iadesinin yapılacağını söylüyorlar ama işlem bir hayli uzuyor. Bu da yatırımcının zarar etmesi anlamına geliyor.
  3. Güncellemeler: BtcTürk’ün zaman zaman güncellemelere gittiği ve bu güncellemeler sebebiyle siteye erişim sağlanamadığı biliniyor. Bu güncellemelerin beklenenden uzun sürmesi ise yatırımcıları bir hayli zorluyor.

BtcTürk’te yukarıdaki sorunlardan bıkan ve hesabını sildirmek isteyen kişiler ise destek ekipleriyle iletişime geçmek zorundalar. Bu şekilde hesabınız siliniyor ama kişisel verileriniz sistemde kayıtlı kalıyor. Verilerin de silinmesini isteyebilirsiniz ama genellikle bu isteğe olumsuz dönüş yapılıyor.

BtcTürk Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

# Para birimi Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?