Gdax Şirket Bilgileri | Gdax Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

Coinbase Exchange
Coinbase Exchange
Siteye Git
Borsa AdıCoinbase Exchange
Hacim (24 saat) ₺33,340,935,527.63
15,375.36 BTC
ülkeUnited States
kuruluş yılı2012
Web sitesi https://www.coinbase.com/
Twitterhttps://twitter.com/CoinbasePro
Facebookhttps://www.facebook.com/coinbas...
Gdax son 24 saat içerisinde ₺33,340,935,527.63 (15,375.36 BTC) işlem hacmine ulaşmıştır. Gdax kripto para borsası 2012 yılında kurulmuştur. Bu kripto para borsası United States ülkesinden hizmet vermektedir.

Coinbase logoYıllardır komisyon oranlarının yüksek olmasıyla eleştirilere maruz kalan Coinbase, piyasanın köklü kripto para borsalarından biri. Bu başarılı kripto para borsasının verdiği tüm hizmetleri sizler için inceledik.

2012 yılında kurulan Coinbase, dünyanın en başarılı kripto para borsalarından biri. 2017 yılıyla birlikte Türkiye’deki yatırımcılara özel hizmetler de sunan Coinbase, birçok kripto paraya yer veriyor. Sitede; Bitcoin, Litecoin, Ripple gibi kripto paralar yer alıyor. ABD merkezli kripto para borsasında en ufak bir sorun yaşamayacak ve birçok kripto paraya bu borsadan erişim sağlayabileceksiniz.

Coinbase Hesap Açma Adımları

Türkiye’den üye kabul eden başarılı kripto para borsalarından Coinbase’e henüz üye olmayan kripto para yatırımcıları siteye kısa sürede üye olabilirler. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Coinbase’e Bağlan: Coinbase’de kripto para satın almak isteyen biri siteye üye olmak zorunda. Bunun için de Coinbase’in doğru adresine bağlanmanız gerekiyor. Sahte versiyonları bulunan ve birçok kişinin dikkatsizlikle bu versiyonlara bağlandığı Coinbase’in doğru adresinde olduğunuza eminseniz üyelik için en önemli adımı atmış olacaksınız.
  2. Coinbase Üyelik Formunu Doldur: Coinbase’e bağlandıktan sonra sitenin üyelik formunu doldurmanız gerekiyor. Ana sayfada “başlayın” şeklinde bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıya tıklamanızın ardından Coinbase üyesi olmak için karşınıza bir form çıkacak. Ad, soyad, e-mail adresi ve şifre bilgilerini girdikten sonra Coinbase üyesi olarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
  3. Kimlik Belgesini Onaylat: Coinbase’in üyelik formunu doldurmanızın ardından kimlik belgesini onaylatmanız gerekiyor. Böylece tam anlamıyla Coinbase’de kripto para alışverişine başlayabiliyorsunuz. Kimlik belgesini gönderdikten sonra ortalama 1 saat içinde bu bilgi onaylanıyor. Zaman zaman yoğunluk olabildiğini belirten Coinbase belgenin onaylanma süresinin sarkabileceğini kullanıcılarıyla paylaşıyor.

Coinbase Komisyon Oranları

Popüler kripto para borsalarından Coinbase’in en çok eleştirilen özelliklerinden biri komisyon oranları. Özellikle son dönemde komisyon oranlarının arttığı belirtiliyor. Coinbase’in paylaştığı komisyon oranları şu şekilde:

  1. Para Yatırma ve Çekme Komisyonları: Coinbase’in para yatırma ve çekme komisyonları noktasında farklı uygulamaları bulunuyor. 200 Dolar’dan düşük her yatırım çekimde ortalama 2 Dolar komisyon alınıyor. 200 Dolar üstündeki yatırım çekimlerde ise bölgelere göre değişen komisyon oranları görülüyor. Türkiye’de %1 civarında bir komisyon alındığı belirtiliyor. Kredi Kartı ile yapılan işlemlerde ise %4’e varan komisyon alındığı belirtiliyor.
  2. Alış/Satış Komisyonları: Coinbase’in alış/satış komisyonlarında da farklı uygulamalar söz konusu. %0.50’den %2’ye kadar farklı komisyonlar alındığı belirtiliyor. Bu da piyasanın en yüksek komisyonlarının Coinbase’de olması anlamına geliyor. Zaman zaman güncellemeler yapıldığı için alış/satış komisyonlarını işlem yapmadan önce siteden kontrol etmeniz gerekiyor. Bu şekilde en güncel bilgilere ulaşabileceksiniz.

Coinbase Güvenilir mi?

Piyasanın en güvenilir kripto para borsalarından biri kuşkusuz Coinbase. Yıllardır birçok ülkede yer alan ABD merkezli şirket, dünyanın hemen hemen her yerinde hizmet veriyor ve hizmet verdikleri ülkenin yasalarına göre hareket ediyor. Durum böyle olunca Coinbase için en yasal kripto para borsası yorumu yapılıyor. Bu durum zaman zaman sorunlara da yol açabiliyor.

Dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren ve yatırımcılara en ufak bir sorun çıkarmayan Coinbase’in güvenilir olduğunu şirket hakkında yapılan yorumlardan da anlayabiliyoruz. Güvenle Coinbase’de kripto para alışverişi yapabilirsiniz.

Coinbase Sahibi Kim?

Başarılı kripto para borsası Coinbase, 2012 yılında hizmet vermeye başladı. Sahibi şirketin adı Coinbase Global Inc. Bu başarılı şirketin kurucuları ise Brian Armstrong ve Fred Ehrsam’dır. Brian Armstrong, aynı zamanda CEO’luk görevini üstelenmektedir.

Piyasadaki en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase’in sahibinin yanında yönetim kurulu kadrosu da şeffaf bir şekilde paylaşılmış. Güven veren Coinbase’de herhangi bir sorun yaşamadan birçok işlemi yapabileceksiniz.

Coinbase İletişim ve Telefon Numarası

Coinbase’in sitede “bize ulaşın” bölümü altında destek hizmeti sunduğu biliniyor. Bu şekilde şikayetlerinizi dile getirebiliyor ve kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılmasını sağlıyorsunuz. Bunun yanında Coinbase’in mail destek ekibi de bulunuyor.

Coinbase resmi adresinde bir telefon numarası bulunmuyor. Bununla birlikte arama motorları üzerinden bir araştırma yapıldığında birkaç farklı telefon numarası karşınıza çıkacak. Bu telefon numaralarından da site yetkililerine ulaşılabiliyor. Ancak numaranın doğruluğundan emin olmadan herhangi bir işlem yapmamanız gerekiyor.

Coinbase Şikayet ve Hesap Silme

Coinbase’in şikayet aldığı birkaç konu bulunuyor. Coinbase şikayet konularını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Bilgi Güncelleme: Sitede bilgi güncelleme süreci gerçek anlamda işkenceye dönüşebiliyor. Telefon numarası değişen bir kişinin bir türlü bu güncellemeyi yapamadığı ve bu yüzden siteye erişim sağlayamadığı biliniyor. Bu tip güncellemeler sonrasında mail ekipleriyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Böylece süreci biraz daha hızlandırabilirsiniz.
  2. Komisyonlar: Coinbase’in belki de en büyük sorunu yüksek komisyonlar. Birçok kripto para borsasında daha uygun komisyonların bulunması sebebiyle yatırımcıların çoğu yavaş yavaş Coinbase’den ayrılıyor. İlerleyen dönemlerde bu komisyon oranlarının değişmesi gerekiyor. Aksi takdirde en azından Türkiye özelinde Coinbase rakiplerinden geri kalacak.
  3. Kripto Para Çeşitliliği: Coinbase’in kripto para çeşitliliği noktasında da yine rakiplerinin gerisinde kaldığı belirtiliyor. Daha çok popüler kripto paralara yer veren Coinbase’in ilerleyen dönemlerde bu konuda bir gelişim gösterebileceği tahmin ediliyor. Öte yandan popüler kripto paralar dışına çıkmıyorsanız sizin için çok büyük bir sorun olmayacak.

Coinbase’in komisyonlarından yana sorun yaşayan kripto para yatırımcılarının büyük bir bölümü “Coinbase’de hesap nasıl kapatılır?” sorusunu soruyor. Coinbase’de hesap kapatmak için hesabınıza giriş yapıp, ayarlar bölümünden hesap kapatmayı seçebilirsiniz. Herhangi bir şekilde destek ekibiyle görüşmeden hesabınızı kapatabiliyorsunuz. Bununla birlikte hesap geçmişiniz ve kişisel verileriniz yasal zorunluluk sebebiyle sitede kayıtlı tutuluyor.

Coinbase Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

# Para birimi Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?