Bitstamp Şirket Bilgileri | Bitstamp Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

Bitstamp
Bitstamp
Siteye Git
Borsa AdıBitstamp
Hacim (24 saat) ₺3,070,038,550.57
1,451.04 BTC
ülkeLuxembourg
kuruluş yılı2011
Web sitesi https://links.bitstamp.net/c/222...
Twitterhttps://twitter.com/Bitstamp
Facebookhttps://www.facebook.com/Bitstam...
Bitstamp son 24 saat içerisinde ₺3,070,038,550.57 (1,451.04 BTC) işlem hacmine ulaşmıştır. Bitstamp kripto para borsası 2011 yılında kurulmuştur. Bu kripto para borsası Luxembourg ülkesinden hizmet vermektedir.

Bitstamp logoLüksemburg merkezli kripto para borsası Bitstamp, Türkiye’den üye kabul ederek dikkat çekmeyi başardı. Bitstamp’ın genel özelliklerini sizler için araştırdık.

2011 yılında hizmet vermeye başlayan Bitstamp, yıllardır dünyanın dört bir yanında kripto para yatırımcılarını konuk ediyor. Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi popüler kripto paralara yatırım yapabildiğiniz Bitstamp, hizmetleriyle fark yaratmayı başarıyor. Bitstamp’ın Türk Lirası ile işlem yapmaması ise Türk yatırımcılar için en büyük sorun. Bunun dışında sorunu bulunmayan Bitstamp’ın verdiği hizmetlerden memnun kalacaksınız.

Bitstamp Hesap Açma Adımları

Lüksemburg merkezli Bitstamp’ın üyelik aşmasında kripto para yatırımcılarına sorun çıkarmadığı biliniyor. Başarılı kripto para borsasına üye olmak isteyen yatırımcılar, aşağıdaki adımları takip edebilirler.

  1. Bitstamp’a Bağlan: Başarılı kripto para borsası Bitstamp’ın orijinal adresine bağlanarak şirkete üye olabiliyorsunuz. Ancak dolandırıcılar tarafından yapılan sahte adresler bu noktada sorunlar yaşamanıza sebep olabiliyor. Bitstamp’a bağlanıp, siteye üye olmadan önce adresi teyit etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde süreç hiç de istemediğiniz gibi ilerleyebilir.
  2. Bitstamp Üyelik Formunu Doldur: Bitstamp’a bağlandıktan sonra kayıt formunu doldurarak siteye üye olabilirsiniz. Kayıt ol bağlantısına tıkladıktan sonra ilk olarak bir kişi mi yoksa bir şirket hesabı mı açacağınız size soruluyor. Kişi hesabını seçtikten sonra e-mail adresi ve şifrenizi belirleyerek Bitstamp üyesi olabilirsiniz.
  3. Kimlik Belgesini Onaylat: Bitstamp’ın hesabı onaylamak ve işlem yapılmasına izin vermek için kimlik belgesini istediğini görüyoruz. Nüfus kağıdı veya pasaportunuzun fotokopisini siteye göndererek bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Kimlik belgelerini onaylama süresinin 1 gün olduğu belirtilmiş ama bu sürenin zaman zaman uzadığı biliniyor. Bazı kişilerin 4-5 gün sonunda belgeleri onaylanabiliyor.

Bitstamp Komisyon Oranları

Bitstamp komisyon oranlarını şeffaf bir şekilde paylaşılmış. Siteden kontrol edebildiğiniz bu komisyon oranları şu şekilde sıralanıyor:

  1. Para Yatırma ve Çekme Komisyonları: Bitstamp’ın para yatırma aşamasında banka havalesinde komisyon aldığı belirtiliyor. 3 Euro olarak belirtilen bu komisyon, Türkiye’deki kullanıcılar için biraz daha fazla olabiliyor. Bununla birlikte çekim işlemlerinde de birtakım komisyonlar ödemek durumundasınız. Bitcoin çekimlerin 0.0005 BTC, Ripple çekimlerinde 0.02 XRP, Litecoin çekimlerinde ise 0.001 LTC komisyon ödüyorsunuz. En yüksek komisyonlardan biri ise USD Coin’de. Bu yöntemle yapacağınız çekimlerde 20 USDC ödemek durumundasınız.
  2. Alış/Satış Komisyonları: Bitstamp’ın alış/satış işlemlerinde yaptığınız işlemlerin miktarına göre komisyon belirlediği görülüyor. Her ay daha çok işlem yaparak daha az komisyon ödeyebilirsiniz. %0.50’den %0.005’e kadar değişen komisyonlar dikkat çekiyor. Aylık 10.000.000 Dolar ve üzerinde işlem yapan kişiler ise herhangi bir komisyon ödemiyorlar. Zaman zaman özel kampanyalara da imza atan şirket, komisyon konusuna netlik kazandırmış.

Bitstamp Güvenilir mi?

Yaklaşık 10 yıldır piyasada yer alan Bitstamp, kripto para dünyasının popüler şirketlerinden biri. Yatırımcıları hizmetleriyle memnun etmeyi başaran Bitstamp’ın yönetim kurulu kadrosunu şeffaf bir şekilde paylaştığı görülüyor. Farklı ülkelerde hizmet veren Bitstamp’ta en ufak bir sorun yaşamayacaksınız.

Bitstamp’ın güvenilir olduğunu şirket hakkında yapılan yorumlara baktığınızda da anlayacaksınız. Şirketin olumsuz yorumlar almadığı ve bu sayede popüler olduğu biliniyor. Güvenle Bitstamp’ta kripto para alışverişi yapabilirsiniz.

Bitstamp Sahibi Kim?

Nejc Kodric ve Damijan Merlak tarafından kurulan Bitstamp, 2018 yılında Belçika merkezli ve Güney Kore menşeli holding NXC’ye ait bir yatırım şirketi olan NXMH tarafından satın alındı. Bu anlaşma sonrasında Nejc Kodric azınlık haklarını korudu. 2020 yılına kadar şirketin CEO’su da Nejc Kodric’ti.

Bitstamp, 2020 yılının Ekim ayında yönetim kadrosunda değişikliğe gitti. Bu tarihten itibaren şirketin CEO’su Julian Sawyer oldu.

Bitstamp İletişim ve Telefon Numarası

Bitstamp’a erişim sağlayan yatırımcılar sitede canlı destek ekibinin olmadığını fark edecekler. Bununla birlikte Bitstamp’ın mail destek ekibi bulunuyor. Sitede yer alan mail adreslerine sorunlarınızı iletebilirsiniz. Ortalama 1 saat içinde size geri dönüş yapılıyor. Bunun yanında sosyal medya hesaplarından da Bitstamp yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Bitstamp’ın şeffaf bir şekilde telefon numarasını da paylaştığını görüyoruz. Başarılı şirkete; +44 20 3868 9628, +1 800 712 5702 ve +352 20 88 10 96 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Bitstamp Şikayet ve Hesap Silme

Başarılı kripto para borsası Bitstamp’ın da zaman zaman şikayetler aldığı görülüyor. Bitstamp’ın şikayet aldığı konular şu şekilde sıralanıyor:

  1. Güncellemeler: Milyon dolarlar değerinde Bitcoin’i çaldırdıktan sonra daha sıkı önlemler alan Bitstamp, bu doğrultuda birtakım güncellemelere gidiyor. Bu güncellemelerin süresi uzadıkça, Bitstamp’ta parası olan yatırımcılar sorun yaşıyor. Güncellemeleri önceden haber vererek belli ölçülerde zararı azaltan Bitstamp’ın bu süreyi biraz daha kısaltması gerekiyor. İlerleyen dönemlerde bu yönde bir gelişim göstermeleri bekleniyor.
  2. Hesap Dondurma: Bazı kişilerin hesaplarını incelemeye alan Bitstamp, bu süreci de aynı güncellemelerde olduğu gibi uzun tutuyor. Hesabı inceleme altında olan yatırımcıya da net bir geri dönüş yapmayan Bitstamp’ın bu yüzden son dönemde daha az tercih edildiği görülüyor.
  3. Altyapı: Birçok kripto para borsasının ani artış ve inişlerde yoğun olduğu biliniyor. Bu yoğunluğu kaldırabilen siteler olduğu gibi yoğunluktan zarar gören siteler de bulunuyor. Bitstamp’ın böyle bir site olduğu belirtilmiş. Şirket, son dönemde sık sık Bitcoin alım/satım ekranında sorunlar çıkarıyor. Bu yönde bir çalışma yaptığını açıklayan şirketin önümüzdeki dönemde bu sorunu daha hasarsız hale getirmesi bekleniyor.

Bitstamp’ta şu an için tamamen hesap kapama özelliği bulunmuyor. Bununla birlikte dilerseniz hesabınızı dondurabiliyorsunuz. Bunun için de herhangi bir yetkili ile görüşmenize gerek yok. Hesabınızın ayarlar bölümünde hesabı dondurabilirsiniz. Bu işlem sonrasında hesap bilgileriniz ve kişisel verileriniz sitede tutulmaya devam ediyor.

Bitstamp Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

# Para birimi Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?