Yabancı Bitcoin Borsaları

Yabancı Bitcoin BorsalarıTam anlamıyla Türkiye odaklı çalışmayan Bitcoin borsalarına yabancı Bitcoin borsaları deniyor. Yabancı Bitcoin borsalarının genel özelliklerini ve hangi yabancı Bitcoin borsalarının daha başarılı olduğunu sizler için araştırdık.

Türkiye piyasasında Bitcoin ve diğer kripto paraların her geçen gün biraz daha popüler olduğu biliniyor. Bu da Bitcoin satan yerlerin sayısının artması anlamına geliyor. Öte yandan Türkiye’de hâlen tam olarak güvenilir bir Bitcoin borsası bulmakta zorlanan kripto para yatırımcıları, soluğu Türkiye’den üye kabul eden yabancı Bitcoin borsalarında alıyor.

Yabancı Bitcoin borsalarının tercih edilme sebeplerinin başında güvenilirlik geliyor. Bunun yanında farklı kripto paralara yatırım yapmak isteyen yatırımcılar da genel olarak yabancı Bitcoin borsalarında soluğu alıyorlar. Türkiye’deki borsalarda olmayan kripto paralara böylece sorunsuz bir şekilde erişim sağlama şansını yakalıyorsunuz. Dünya’nın en büyük 25 Bitcoin Borsasını alttaki tablomuzda bulabilirsiniz.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Yabancı Bitcoin Borsaları Nasıl Seçilir?

Özellikle yabancı dil noktasında sorunlar yaşayan kripto para yatırımcıları yabancı Bitcoin borsalarına yatırım yapma noktasında çekinceler yaşıyor. “Bu borsalarda sorun yaşar mıyım? Yaşarsam nasıl çözüm kavuştururum?” gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa sizleri yazımızın devamına alalım. Yabancı Bitcoin borsalarında olması gereken özellikler şu şekilde:

 1. Güvenilirlik: Türkiye’deki Bitcoin borsalarının büyük bir bölümünün sorunlu olduğu biliniyor. Bu borsaların verdiği hizmetlerden kaçıp, daha güvenilir bir ortamda kripto para yatırımı yapmak isteyenler yabancı Bitcoin borsalarına yöneliyor. Ancak ne yazık ki burada da karşınıza sorunlu borsalar çıkabiliyor. Güvenlik açığı bulunan, geçmişte birtakım sorunlar yaşayan, sahibi belli olmayan ve benzeri sorunlarla uğraşan Bitcoin borsalarından uzak durmanız gerekiyor.
 2. Geniş Kripto Para Listesi: Türkiye’deki Bitcoin borsaları yerine yabancı Bitcoin borsalarını tercih eden kişilerin bu tercihte bulunmalarının başlıca sebebi geniş kripto para listesi oluyor. Bir yabancı Bitcoin borsasında sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi popüler kripto paralar varsa hâliyle bu borsayı tercih etmek çok mantıklı olmayacaktır.
 3. Kullanım Kolaylığı: Kripto para sektörüne hâlen yabancı olan birçok kişi bulunuyor. Bu kişilerin bir Bitcoin borsasından en büyük beklentileri ise kullanım kolaylığı oluyor. Sade bir tasarımla yatırımcıların karşısına çıkan Bitcoin borsalarından memnun kalacaksınız.
 4. Para Yatırma Kolaylığı: Bazı yabancı Bitcoin borsalarının para yatırma aşamasında sorunlar yaşattığı biliniyor. Türkiye’deki bir bankadan hesap açmadıkları için banka havalesi ile bu şirketlere yatırım yapamıyorsunuz. Şirketlerin para yatırma listesinde olan yöntemlerin birçoğu da Türkiye’de kullanılmadığı için Türkiye’deki bir borsadan kripto para transferi yapmak durumunda kalıyorsunuz. Bazı güvenilir borsalarda ise kredi kartı ile kripto para alma şansınız bulunuyor. Bu borsaların güvenilir olduğundan eminseniz, kredi kartı ile kripto para satın alabilirsiniz.
 5. Müşteri Hizmetleri: Yabancı Bitcoin borsalarında en çok merak edilen konulardan biri destek ekipleri. Bu şirketlerin tamamı mail ve canlı destek ekipleri üzerinden hizmet veriyor. Sitelerde bir sorun yaşadığınızda ilgili ekibe bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ekipleri sizler için önemliyse, yabancı Bitcoin borsasına üye olmadan önce müşteri hizmetleri ekibiyle görüşmenizi tavsiye ediyoruz.
 6. Üyelik Aşaması: Türkiye’deki Bitcoin borsalarının büyük bir bölümü üyelik aşamasının hemen ardından birtakım belgeler istiyor. Yabancı Bitcoin borsaları ise bu konuda biraz daha rahat. Birçoğunun isim, soyad ve benzeri bilgileri dahi istemediği biliniyor. Sizler de üyelik aşamasında yatırımcıları zorlamayan yabancı Bitcoin borsalarına yönelebilirsiniz.
 7. Para Çekme Hızı: Türkiye’deki bazı Bitcoin borsalarının yapılan işlem tek onay aldığında parayı hesaba yansıttığı biliniyor. Yabancı Bitcoin borsalarında ise bu konuda farklı uygulamalar mevcut. Bu yüzden de bazı kripto para çekimleri 1 gün sürebiliyor. Böyle bir durum yaşamamak için öncesinde ufak miktarlı denemeler yapabilirsiniz.

En Popüler 5 Yabancı Bitcoin Borsası

Dünyanın dört bir yanında sorunsuz bir şekilde hizmet veren Bitcoin borsaları, Türkiye’de de hizmet vermeyi sürdürüyor. Türkiye odaklı çalışmayan bu Bitcoin borsalarından en popüler olanları şu şekilde sıralanıyor:

 1. Coinbase logoCoinbase: Türkiye’den kolaylıkla üye olabileceğiniz yabancı Bitcoin borsalarının başında Coinbase geliyor. Türkçe dil desteği bulunan ve popüler birçok kripto paraya yer veren Coinbase, 2012 yılından bu yana piyasanın en güvenilir şirketlerinden biri konumunda. Yıllardır çizgisini bozmayan ve yeni başlayanlar için özel kampanyalar tasarlayan Coinbase’in sunduğu hizmetlerden fazlasıyla memnun kalacaksınız.
 2. Binance logoBinance: Son dönemde Türkiye odaklı çalışmaları da hızlandıran Binance, piyasanın en başarılı Bitcoin borsalarından biri. Hemen hemen dünyadaki her kripto paraya bünyesinde yer veren Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao’dur. Zaman zaman gündemi farklı şekillerde meşgul eden Binance’ın merkezinin tam olarak neresi olduğu ise bilinmiyor. Geçtiğimiz yıllarda merkezlerinin Malta’da olduğunu açıklamış olsalar da bu bilgi daha sonrasında Malta hükümeti tarafından yalanlanmıştı.
 3. Kraken logoKraken: Türkçe dil desteği bulunan ve piyasanın başarılı Bitcoin borsaları arasında yer alan Kraken, biraz ağır çalışması sebebiyle zaman zaman eleştirilere sebep oluyor. Yapılan son güncellemelerle birlikte daha kullanışlı bir hale gelen Kraken’de 50’nin üzerinde kripto para ile ilgili işlem yapabilirsiniz. Kraken’e üye olduğunuzda en ufak bir sorun yaşamayacaksınız. Kolay üyelik sistemleri sayesinde hızlı bir şekilde Bitcoin alıp satabilirsiniz.
 4. Bitfinex logoBitfinex: Geçtiğimiz yıllarda adı davalarla anılan Bitfinex, piyasanın başarılı Bitcoin borsalarından biri. Tether ilişkili davada adı geçen Bitfinex, 2012 yılından bu yana piyasada yer alıyor. Birçok farklı kripto paranın listelendiği Tayvan merkezli kripto para borsasından memnun kalacaksınız. Başta Çin olmak üzere Asya piyasalarında aktif olmaya çalışan Bitfinex bölgedeki yasakçı zihniyete rağmen başarı ile hizmet veriyor.
 5. Bitstamp logoBitstamp: Lüksemburg merkezli Bitcoin borsası Bitstamp, 2011 yılından bu yana piyasada yer alıyor. Farklı kripto paraların sahibi olabileceğiniz Bitstamp’ın Türkçe dil seçeneği ise bulunmuyor. Yıllardır piyasada yer alan ve kripto para yatırımcılarına sorun çıkarmayan Bitstamp’tan sorunsuz bir şekilde kripto para satın alabilirsiniz. Amerika pazarında etkili olan şirket yeni ülkelere de açılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?