Paribu Şirket Bilgileri | Paribu Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

Paribu
Paribu
Siteye Git
Borsa AdıParibu
Hacim (24 saat) ₺2,146,756,419.66
1,013.62 BTC
ülkeTurkey
kuruluş yılıN/A
Web sitesi https://www.paribu.com/
Twitterhttps://twitter.com/paribucom
Facebookhttps://www.facebook.com/paribuc...
Paribu son 24 saat içerisinde ₺2,146,756,419.66 (1,013.62 BTC) işlem hacmine ulaşmıştır. Paribu kripto para borsası N/A yılında kurulmuştur. Bu kripto para borsası Turkey ülkesinden hizmet vermektedir.

Paribu logoTürkiye’deki popüler kripto para borsalarından Paribu, 2017 yılında kuruldu. Hizmetleriyle fark yaratan Paribu’nun tüm özelliklerini sizler için inceledik.

Güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Paribu, 2017 yılında Türkiye piyasasına adım attı. Kısa sürede birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başaran Paribu, pazarın lider firmalarından biri haline geldi. Dünyanın en yüksek hacimli 16’ncı platformu olmayı başaran Paribu’nun Bitcoin dışında birçok kripto paraya yer verdiği biliniyor. Ethereum, Litecoin, Dogecoin gibi kripto paraları satın alabildiğiniz Paribu, geçtiğimiz dönemde Socios.com ile anlaşma sağlayarak taraftar tokenlerini kripto para yatırımcılarıyla buluşturdu. Juventus, Galatasaray, Trabzonspor ve Paris Saint Germain taraftar tokenlerine Paribu’dan erişim sağlayabilirsiniz.

Paribu Hesap Açma Adımları

Türkiye’deki en güvenilir kripto para borsalarından biri olan ve her geçen gün biraz daha popüler olmayı başaran Paribu, kısa sürede üyelik oluşturabileceğiniz bir platform. Bu başarılı şirkete üye olmak isteyen kripto para yatırımcıları aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Paribu’ya Giriş Yap: Paribu’ya üye olmak için ilk olarak Paribu’ya giriş yapmanız gerekiyor. Son derece basit bir işlem gibi görünse de Paribu’nun sahte versiyonlarının olması, bir anlık dikkat dağınıklığında sorun yaşamanıza sebep olabilir. Bu yüzden doğru adreste olduğunuz konusunda şüphe duymamanız gerekiyor.
  2. Paribu Üyelik Formunu Doldur: Paribu, sade bir üyelik formu ile kripto para yatırımcılarının karşısına çıkıyor. Bu üyelik formunda sizlerde ad, soyad, e-mail adresi ve cep telefonu numarası bilgileri isteniyor. İstenen bilgileri siteye gönderdiğinizde de sorunsuz bir şekilde Paribu üyesi oluyorsunuz. Ancak bu noktada hesabınızı tam olarak kullanıma açamıyorsunuz.
  3. Kimlik Belgesini Onaylat: Paribu hesabınızı tam olarak kullanıma açmak için kimlik belgesini onaylatmanız gerekiyor. Siteye bu belgeleri gönderdikten sonra yaklaşık 30 dakika içinde belge onayı gerçekleşiyor. Böylece Paribu üyesi olarak kripto para dünyasına merhaba diyorsunuz.

Paribu Komisyon Oranları

Türkiye’deki popüler kripto para borsası Paribu, komisyon oranlarıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte şirketin para yatırma ve çekme bölümünde aldığı komisyonlar ise sorun yaratıyor. Paribu komisyon oranları şu şekilde:

  1. Para Yatırma ve Çekme Komisyonları: Birçok kripto para borsasında para yatırma ve çekme işlemlerinden komisyon alınmıyor. Paribu’da ise havale ile yapılan çekimden 3 TL komisyon alınıyor. Papara yatırım ve çekimden %1 komisyon alınırken, BTC çekimlerinden de 0.0005 BTC komisyon alındığı belirtiliyor. Bu da bazı yatırımcıları Paribu yerine farklı alternatiflere yöneltiyor.
  2. Alış/Satış Komisyonları: Paribu’nun alış/satış işlemleri için belirlediği komisyonlar ise kabul edilebilir seviyede. Tabii ki işlem sıklığı fazla olan kişileri de bu komisyon oranları rahatsız edebilir. 0-100.000 TL arasındaki işlemlerde kolay al/sat bölümünde %0.35’lik bir komisyon alınıyor. 100.000 TL ile 1.000.000 TL arasındaki işlemlerde ise %0.15 oranında komisyon alındığı belirtilmiş. İşlem miktarı arttıkça komisyonlar düşüyor. 50.000.000 TL ve üzerindeki alış/satış işlemlerinde %0.05’lik bir komisyon alınmakta.

Paribu Güvenilir mi?

Paribu, Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından biri. 2017 yılında kurulan şirket, kısa sürede Türkiye’nin en başarılı şirketleri arasına dahil oldu. Geçtiğimiz haftalarda sponsorluk anlaşmalarıyla da dikkat çeken Paribu’nun Paribu Teknoloji A.Ş üzerinden hizmet verdiği biliniyor.

2017 yılından bu yana sorunsuz bir şekilde hizmet veren Paribu, Socios.com ile anlaşma imzalayarak taraftar tokenlerini Türkiye’deki kripto para yatırımcılarıyla buluşturdu. Her geçen gün biraz daha popüler olmayı başaran Paribu, Galatasaray’ın da sponsorları arasında yer alıyor.

Paribu Sahibi Kim?

2015 yılında ön hazırlık çalışmalarına başlayan Paribu, 2016 yılında kuruldu ve 2017 yılında da kullanıma açıldı. Bu süreçte şirketin başında Yasin Oral bulunuyordu. Halen şirketin CEO’su olan Yasin Oral, “Paribu’nun sahibi kim?” sorusunun yanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’nin ilk online matbaası olan matbuu.com’un da kurucusu olan Yasin Oral, Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu üyesi ve Türkiye Genç İş Adamları Derneği üyesidir.

Paribu İletişim ve Telefon Numarası

Paribu’da bir destek ekibiyle görüşmek isteyen kripto para yatırımcıları, ana sayfadaki “destek iste” bölümünden taleplerini dile getirebilirler. Bu bölümde ad, soyad, destek almak istediğiniz konu ve telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında site yetkilileri tarafınıza dönüş yapıyor.

Canlı destek ekibinin şu an için sitede görev yapmaması en büyük problem. Bununla birlikte herhangi bir telefon numarası da sitede yer almıyor. Dolayısıyla sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için destek talebinde bulunmak dışında başka bir şansınız ne yazık ki yok.

Paribu Şikayet ve Hesap Silme

Paribu’da gündeme gelen birkaç şikayet konusu bulunuyor. Paribu şikayet konularını genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Komisyonlar: Havale ile çekimlerde 3 TL komisyon aldığı belirtilen Paribu’nun zaman zaman bu tutardan daha fazla kesinti yaptığı söyleniyor. Paribu ise böyle bir şeyin mümkün olmadığı konusunda ısrarcı.
  2. Satış Ekranı: Paribu’da satış yapmak isteyen kripto para yatırımcılarının bazıları son dönemde sorunların arttığından bahsediyor. Kripto para satmak isteyen yatırımcıların bazıları satmak istedikleri tutardan daha azının kayda geçtiğini belirtiyor. Örneğin; 0.10 BTC’si bulunan biri 0.08 BTC satmaya kalktığında 0.05 BTC civarında bir satış yapabiliyor. Bu tarz anlık sorunların artması ise Paribu’nun yeni yatırımcıları kendine çekememesine sebep oluyor.
  3. Kripto Çekimleri: Paribu’dan farklı bir borsaya çekim yapmak istiyorsanız bu noktada da sorun yaşıyorsunuz. Kripto çekimlerinin ağıt olduğunu belirten birçok kullanıcı bulunuyor. Öte yandan son dönemde bu sorunların azaldığını görüyoruz.

Paribu’da yaşanan sorunlar sonrasında hesabınızı sildirmek istiyorsanız destek ekipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte sürecin biraz yavaş ilerlediğini söylememiz gerek. Hesabı silinen üyelerin de işlem geçmişi sitede tutulmaya devam ediliyor.

Paribu Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

# Para birimi Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?