Bitfinex Şirket Bilgileri | Bitfinex Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

Bitfinex
Bitfinex
Siteye Git
Borsa AdıBitfinex
Hacim (24 saat) ₺1,234,595,717.02
587.25 BTC
ülkeBritish Virgin Islands
kuruluş yılı2012
Web sitesi https://www.bitfinex.com
Twitterhttps://twitter.com/bitfinex
Bitfinex son 24 saat içerisinde ₺1,234,595,717.02 (587.25 BTC) işlem hacmine ulaşmıştır. Bitfinex kripto para borsası 2012 yılında kurulmuştur. Bu kripto para borsası British Virgin Islands ülkesinden hizmet vermektedir.

Bitfinex logo2012 yılında Hong Kong’da kurulan Bitfinex, dünyanın sayılı kripto para borsalarından biri olmayı başardı. Her geçen yıl biraz daha popüler olan Bitfinex’in verdiği hizmetleri sizler için araştırdık.

Piyasadaki sorunsuz kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, her geçen gün biraz daha popüler oluyor. Yıllar içinde yatırımcıların ilgisini farklı kripto paralarla çeken Bitfinex’in kağıt üzerinde en ufak bir sorunu dahi bulunmuyor. 2016 yılında tam 120.000 BTC’nin çalınmasıyla gündeme gelen Bitfinex, o tarihten itibaren güvenlik önlemlerini de arttırdı. Başarılı kripto para borsasının verdiği hizmetlerden memnun kalacaksınız.

Bitfinex Hesap Açma Adımları

Piyasanın en eski kripto para borsalarından Bitfinex’in üyelik formu son derece sade. Başarılı kripto para borsasına üye olmak isteyen kripto para yatırımcıları aşağıdaki adımları takip edebilirler.

  1. Bitfinex’e Giriş Yap: Bitfinex’in sahte versiyonları ne yazık ki piyasada yer alıyor. Bu yüzden Bitfinex’in orijinal adresine bağlanmanız gerekiyor. Aksi takdirde yapacağınız her işlem bilgilerinizin çalınmasına sebep olacak. Bitfinex’in orijinal adresinde olduğunuzu ise https güvenli bağlantı ile anlayabilirsiniz.
  2. Bitfinex Üyelik Formunu Doldur: Başarılı kripto para borsası Bitfinex’in orijinal adresine bağlandıktan sonra şirkete kısa sürede üye olabileceksiniz. Üyelik formunda sizlerden kullanıcı ad, şifre, e-mail adresi gibi bilgiler isteniyor. Tüm bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra üyeliğin son aşamasına geçebiliyorsunuz.
  3. Kimlik Belgesini Onaylat: Bitfinex’e üye olduktan sonra hesabınızı tam olarak kullanıma açabilmek için kimlik belgenizi onaylatmanız gerekiyor. İstenen formatta belgeyi gönderdikten sonra ortalama 1 saat içinde bu belge onaylanıyor ve sorunsuz bir şekilde işlen yapmaya başlıyorsunuz. Bazı durumlarda belgenin onaylanma süresinin uzadığından bahsediliyor. En geç 1 gün içinde bu belgeler onaylanıyor. Bununla birlikte son dönemde belge uygulamasını da kaldırdıkları görülüyor. Yakın zamanda siteye üye olduysanız herhangi bir belge göndermeden Bitfinex’te işlem yapabilirsiniz.

Bitfinex Komisyon Oranları

Bitfinex’in ücretler bölümünde birçok şeyin şeffaf bir şekilde paylaşıldığını görüyoruz. Komisyon oranlarında hesaplama yoluna giden şirket, aylık hacmini yazan kişinin ne kadar komisyon ödemesi gerektiğini karşısına çıkarıyor. Bitfinex’in komisyon oranları ise şu şekilde:

  1. Para Yatırma ve Çekme Komisyonları: Bitfinex’in para yatırma işleminden herhangi bir komisyon almadığı görülüyor. Bununla birlikte para çekme işlemlerinden yöntem ayırt etmeksizin birtakım komisyonlar alınıyor. BTC çekimlerinden 0.0004 BTC komisyon alındığı belirtilmiş. Diğer kripto paralarda da birtakım komisyonlar karşımıza çıkıyor. Bu komisyonların sık sık güncellenmesi sebebiyle işlem yapmadan önce ücretler bölümünü incelemenizi tavsiye ediyoruz.
  2. Alış/Satış Komisyonları: Bitfinex’in alış/satış komisyonları işlem hacmine göre değişiyor. Ortalama %0.1 oranında komisyon alınıyor. Bu bölümde de komisyonlar sık sık değişiyor. Bu yüzden işlem yapmadan önce yine bir kontrol yapmanız gerekiyor. Ayrıca bu bölümde komisyon limitleri de değişebiliyor. Kısacası; güncel bilgi için Bitfinex’e bağlanmak zorundasınız.

Bitfinex Güvenilir mi?

2012 yılında hizmet vermeye başlayan ve piyasanın en iyilerinden birine dönüşen Bitfinex, zaman zaman yazılım sorunlarıyla karşı karşıya kalıyor. Bazı dönemlerde saldırılardan da nasibini alan Bitfinex’in son birkaç yılda bu sorunların büyük bir bölümünü atlattığı görülüyor.

Bitfinex’in 2016 yılıyla birlikte birtakım sorunlar yaşadığı herkes tarafından biliniyor. Kaybolan BTC’ler, müşterilerin bilgilerinin sızması gibi birtakım olaylar yaşandı. Ancak her yaşanan olayın ardından güvenliği bir kademe daha arttırdılar ve istenilen seviyeye ulaştılar. Diğer yandan Tether skandalında adları geçmesi yatırımcıların halen Bitfinex’e temkinli yaklaşmasına sebep oluyor.

Bitfinex Sahibi Kim?

Bitfinex’in kurucuları Giancarlo Devasini ve Raphael Nicolle’dir. Borsanın CEO’luk görevini JL van der Velde yürütmektedir. Bu isimlerin hepsi Tether davasında yargılanıyor.

Bitfinex’in yargılandığı olay 850 milyon doları geçen bir fonun ortadan kaybolması. Tether’den fon kullanmaya çalıştığı belirtilen Bitfinex’in dava süreci 2018 yılına dayanıyor. Davanın henüz kapanmaması ise Bitfinex’in ilerleyen dönemlerde ceza alma ihtimalini arttırıyor.

Bitfinex İletişim ve Telefon Numarası

Bitfinex’in şu an için canlı destek ekibi bulunmadığını görüyoruz. Sitede yaşayacağınız anlık problemlerin hepsini bu yüzden mail ekibiyle çözüme kavuşturmak zorundasınız. İngilizce olarak hizmet veren bu ekip, ortalama 1 gün içinde size geri dönüş yapıyor.

Bitfinex’in telefon numarası da sitede yer almıyor. Bunun yanında sosyal medya hesaplarını oldukça aktif kullandıklarını görüyoruz. Bu hesaplar üzerinden site yetkililerine erişim sağlamayı deneyebilirsiniz.

Bitfinex Şikayet ve Hesap Silme

Bitfinex’te her kripto para borsasında olduğu gibi birtakım sorunlar mevcut. Bu başarılı kripto para borsasının şikayet aldığı konular şu şekilde:

  1. Ani Değişimlerin Yansımaması: Bitcoin özelinde Bitfinex’in ani yükselişleri direkt olarak hesaba yansıtmadığı görülüyor. Bu da yatırımcıları ciddi manada zorluyor. Bu süreçte sistem kilitlenince anlık fırsatlardan yararlanma şansınız kalmıyor.
  2. Güncellemeler: Bitfinex’in son dönemde güncellemeleri arttırdığı biliniyor. Bu güncellemeler öncesinde kullanıcıların tamamına haber veriyorlar ama sık sık güncelleme olduğu için birçok yatırımcı işlem yapamıyor. Durum böyle olunca da Bitfinex’in pek bir artısı kalmıyor.
  3. Transfer Süresi: Özellikle BTC ve XRP’de transfer sürelerinin uzun olması Bitfinex’in eleştirildiği konulardan biri. Bitfinex, bu iki kripto parada ortalama 12 saat süre veriyor. Bu da birçok kişinin sorun yaşaması anlamına geliyor. Hele ki Bitcoin’deki değişimler hesaba katıldığında transfer süresi sorununun görünenden çok daha büyük olduğu söylenebilir.

Bitfinex hesabınızı dondurma şansınız bulunuyor. Tamamen kapama özelliği bulunmayan sitede hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümünde hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu işlem ortalama 3 dakikada sonuçlanıyor. Hesabınızı dondurmanız bilgilerinizin sitede kalmaya devam etmesi anlamına geliyor. Aynı şekilde hesap geçmişi de sitede kayıt altında tutuluyor.

Bitfinex Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

# Para birimi Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?