Kraken Şirket Bilgileri | Kraken Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

Kraken
Kraken
Siteye Git
Borsa AdıKraken
Hacim (24 saat) ₺5,746,882,628.35
2,735.84 BTC
ülkeUnited States
kuruluş yılı2011
Web sitesi https://www.kraken.com/
Twitterhttps://twitter.com/krakenfx
Reddithttps://www.reddit.com/r/Kraken/...
Facebookhttps://www.facebook.com/KrakenF...
Kraken son 24 saat içerisinde ₺5,746,882,628.35 (2,735.84 BTC) işlem hacmine ulaşmıştır. Kraken kripto para borsası 2011 yılında kurulmuştur. Bu kripto para borsası United States ülkesinden hizmet vermektedir.

Kraken logoDünyanın en başarılı kripto para borsalarından Kraken, 2013 yılında resmi olarak ticarete başladı. Türkiye’den üye kabul eden borsalardan Kraken’in tüm hizmetlerini sizler için inceledik.

2011 yılında kurulan ve 2013 resmi olarak ticarete başlayan Kraken, Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto paraya yer veriyor. Zaman zaman komisyonlarıyla eleştiriler alan Kraken’in 20’den fazla kripto para ile yatırımcıların karşısına çıktığı biliniyor. Piyasadaki en güvenilir kripto para borsalarından biri olan Kraken’in hack saldırılarıyla da gündemi belli periyotlarda meşgul ettiği görülüyor. Bu saldırıları bir şekilde bertaraf etmeyi başaran Kraken’den memnun kalacaksınız.

Kraken Hesap Açma Adımları

Güvenilir kripto para borsalarından Kraken’e üye olmak son derece kolay. Başarılı kripto para borsasına üye olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Kraken’e Bağlan: Kraken üyesi olmak için normal olarak Kraken’e bağlanmanız gerekiyor. Bununla birlikte Kraken’in piyasadaki sahte versiyonları sebebiyle Kraken’e güvenle bağlanmak her zaman kolay olmuyor. Bunun için https güvenli bağlantıya dikkat etmek zorundasınız ki bu bile tek başına yeterli değil. Kısacası; Kraken’in orijinal adresinde bulunduğunuza emin olmadan işlem yapmamalısınız.
  2. Kraken Üyelik Formunu Doldur: Yabancı kripto para borsalarının büyük bir bölümü sade bir üyelik formuyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kraken özelinde de durum değişmiyor. Başarılı kripto para borsasına bağlanan yatırımcılar kayıt ol bağlantısına tıklayarak siteye üye olabiliyor. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra e-posta, şifre ve ikamet ettiğiniz ülke bilgileri sizden isteniyor. Tüm bu bilgileri eksiksiz girdikten sonra Kraken üyesi olabiliyorsunuz.
  3. Kimlik Belgesini Onaylat: Kraken’de limitsiz bir şekilde işlem yapmak isteyen kripto para yatırımcıları, üyelik formunu doldurduktan sonra kimlik belgesini siteye göndermek durumundalar. Bu şekilde Kraken’i limitsiz bir şekilde kullanma şansını yakalayacaksınız.

Kraken Komisyon Oranları

Kraken’in komisyon oranları noktasında birtakım sorunları bulunuyor. TL ile yatırım olmadığı için ciddi kesintiler yaşıyorsunuz. Kraken’deki komisyon oranları şu şekilde:

  1. Para Yatırma ve Çekme Komisyonları: Kraken’in kripto para yatırımlarında komisyon almadığı görülüyor ama TL yatırımlarında ciddi komisyonlar ödüyorsunuz. 100 Dolar’lık bir TL yatırım yapan kişiden yaklaşık 10 Dolar kesiliyor. Bununla birlikte çekim işlemlerinde de birtakım komisyonlar mevcut ve bu komisyonlar piyasanın en yüksek komisyonları. BTC çekimlerinde yaklaşık 0.001 BTC komisyon ödüyorsunuz. Zaman zaman bu oranlarda birtakım güncellemeler de oluyor. Güncel bilgiler için sitenin komisyonlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  2. Alış/Satış Komisyonları: Alış/satış işlemlerinde ise sitedeki hacminize göre komisyonlara maruz kalıyorsunuz. 50.000 Dolar’a kadarki işlemlerde ortalama %0.20 oranında bir komisyon ödemeniz gerekiyor. 50.000 Dolar ile 100.000 Dolar arasındaki işlemlerde ise %0.16 komisyon ödüyorsunuz. Bu şekilde sitedeki hacminiz arttıkça ödediğiniz komisyon azalacak.

Kraken Güvenilir mi?

2013 yılında piyasaya adım atan ve 8 yıldır aralıksız bir şekilde hizmet veren şirket için güvenilir yorumu yapmak çok zor değil. Bununla birlikte Kraken’in zaman zaman altyapı sorunları yaşadığı ve birkaç haftalığına siteye erişim sağlatmadığı biliniyor. Bu sorunların artması, sitenin güvenilirliğini biraz olsun zedeliyor.

Kraken Payward Inc çatısı altında hizmet sunan Kraken’in genel olarak şikayet almadığı da biliniyor. Güvenilir olan bu şirkette herhangi bir sorun yaşamadan kripto para alışverişi yapabilirsiniz.

Kraken Sahibi Kim?

Türkiye’deki borsaların sahipleri genellikle isimlerini saklı tutmaya ve popüler olmamaya çalışıyor. Kraken ve benzeri yabancı kripto para borsaları ise bu noktada şeffaf davranıyor. Şirketin sahibi ve yönetim kurulu da şeffaf bir şekilde paylaşılmış. Jesse Powell’ın kurduğu Kraken, 2013 yılından bu yana hizmetleriyle fark yaratıyor.

Şirketin kurucusu olan Jesse Powell, aynı zamanda şirketin CEO’su. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Powell’a Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kraken İletişim ve Telefon Numarası

Karaken’in canlı ve mail destek ekipleri üzerinden hizmet verdiği biliniyor. Günün her saati bu ekiplerle iletişime geçebiliyor ve kripto para satın alabiliyorsunuz. Kraken’in iletişim bölümünden de site ile ilgili aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Kraken’in şu an için kayıtlı bir telefon numarası sitede yer almıyor. İlerleyen dönemlerde bu şekilde de hizmet verebileceklerini tahmin ediyoruz. Genel hatlarıyla sitenin destek ekiplerinden memnun kalacaksınız.

Kraken Şikayet ve Hesap Silme

Popüler kripto para borsası Kraken’in zaman zaman şikayetler aldığı biliniyor. Kraken şikayet konularını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Komisyonlar: Kraken’in komisyonlar noktasında yatırımcılara sorun çıkardığı görülüyor. Başarılı kripto para borsasında özellikle kripto para çekim komisyonları eleştiriliyor. Zaman zaman yapılan güncellemelerle bu sorun biraz hafifletiliyor. İlerleyen dönemlerde komisyon sorununun ortadan kalkacağını tahmin ediyoruz.
  2. Saldırılar: Kraken’in zaman zaman saldırılara maruz kaldığını biliyoruz. Bunda sitenin herhangi bir kabahati yok ama sitenin bu noktada tek saldırıya uğrayan borsa gibi davrandığı görülüyor. Bir türlü sorun çözülemiyor ve birçok kullanıcı mağdur oluyor. 2018 yılındaki saldırıda uzun bir süre borsaya erişim sağlanamamıştı. Bunun bir kez daha tekrarlanıp tekrarlanmayacağı merak ediliyor.
  3. Altyapı Sorunu: Kraken’in geçtiğimiz yıllarda birtakım altyapı sorunları da dikkat çekiyordu. 2017 yılında kısa bir süre içerisinde birçok kişi Kraken’e üye olmuş ama Kraken bu noktada taleplere tam olarak yanıt verememişti. Aktivasyon bekleyen binlerce kişi de daha sonrasında Kraken üzerinden alışveriş yapmaktan vazgeçmişti.

Kraken hesabınızı kapatmak istiyorsanız sitede hesap kapatma talep formunu doldurmanız gerekiyor. Neden hesabınızı kapatmak istediğinizi açıkladıktan sonra bu talebi yetkililere gönderiyorsunuz. İncelemelerin ardından genel olarak hesabınız kapatılıyor ama birçok borsada olduğu gibi kişisel verileriniz ve hesap geçmişiniz sitede kayıtlı tutuluyor. Kısacası; hesabınızı kapatsanız bile geçmiş yıllarda yaptığınız tüm işlemler sitede saklanıyor.

Kraken Kripto Para Fiyat ve Hacimleri

# Para birimi Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?