Ethereum Fiyatı Ne Kadar? ₺25,418.00 - Ethereum Fiyat Grafiği

Ethereum güncel fiyatı TL kuru ile ₺25,418.00 oldu. Ethereum güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Ethereum
 • ethereum
  Ethereum (ETH)
 • Canlı Fiyat
  ₺25,418.00
 • 24s %
  -0.02%
 • Piyasa Değeri
  ₺3,068.79 B
 • Hacim
  ₺209.54 B
 • Mevcut Tedarik
  120.75 M ETH
 • Rütbe
  2

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Ethereum Hakkında

Ethereum logoEthereum, geliştiricilerin token ve merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmalarına olanak tanıyan akıllı bir sözleşme platformudur. ETH, Ethereum platformunun yerel para birimidir ve aynı zamanda Ethereum ağındaki madencilere işlem ücreti olarak da ödenir.

Ethereum, blockchain tabanlı akıllı sözleşmelerin öncüsüdür. Akıllı sözleşme, esasen herhangi bir kesinti, sansür, dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmadan tam olarak programlandığı gibi çalışan bir bilgisayar kodudur. Akıllı sözleşmeler para, içerik, mülk, hisse veya değerli herhangi bir şeyin değişimini kolaylaştırabilir. Blockchain üzerinde çalışırken, akıllı bir sözleşme, belirli koşullar karşılandığında otomatik olarak çalışan kendi kendine çalışan bir bilgisayar programı haline gelir. İki tarafın iletişimini şeffaf ve otomatik hale getirir.

Ethereum, programcıların herhangi bir özelleştirme ile yeni ve eksiksiz akıllı sözleşmeler yapmasına izin verir. Ethereum, bir dizi sınırlı işlem vermek yerine, geliştiricilerin akıllı sözleşmelerinin özelleştirilmesi üzerinde tam kontrole sahip olmalarına izin vererek geliştiricilere benzersiz ve yenilikçi uygulamalar oluşturma gücü verir.

Ethereum, ilk blockchain tabanlı akıllı sözleşme platformu olarak çok popüler oldu ve yeni rakiplerin pazar payı için savaşmasına neden oldu. Rakipler şunları içerir: Qtum, EOS, Neo, Icon, Tron ve Cardano'nun eski zinciri olan Ethereum Classic. Ethereum cüzdanları, myetherwallet, metamask ve Trezor gibi birçok popüler seçenekle kurmak oldukça basittir.

Ethereum Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin’in daha gelişmişi olduğu iddia edilen Ethereum, başarılı kripto paralardan biridir. Bitcoin’den farklı bir algoritması bulunan Ethereum’un merkezsiz kripto paralardan biri olduğu biliniyor. Şifreli ve güvenli işlemleri mümkün kılan Ethereum, ilerleyen artan fiyatıyla da yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Ethereum’un kısaltması ise ETH’dir.

Bitcoin ile popüler olan kripto paraların ilgi çekici versiyonlarından Ethereum, 2015 yılında ortaya çıktı. 30 Temmuz 2015’te tanıtımı yapılan kripto para, Ocak 2014’te kamuya açıklanmıştı. Bitcoin’den sonra en değerli ikinci kripto para konumunda olan Ethereum’un ilerleyen dönemlerde de ilgi çekmeyi sürdürmesi bekleniyor.

Ethereum Kurucusu ve Sahibi Kim?

Ocak 2014’te kurulan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’dir. 2011 yılından bu yan kripto paralara ilgi duyan Buterin, sosyal medyayı aktif olarak kullanması ve birçok soruya yanıt vermesiyle biliniyor. Hatta bir dönem Jet Fadıl ile anlaşma yapacaklar haberi üzerine bir takipçisi soru yöneltmiş ve bu soruya Jet Fadıl’ı hiç tanımadığı belirterek yanıt vermişti.

Ethereum’un kurucu Vitalik Buterin olsa da Ethereum sistemi merkezsiz bir sistem. Dolayısıyla Ethereum’un sahibi birçok kripto parada olduğu gibi herkes. Bu sisteme sizler de dahil olabilir ve sistemin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Ethereum Nasıl Alınır ve Satılır?

Ethereum, Bitcoin ile birlikte dünyanın en popüler kripto paralarından biridir. Dolayısıyla bu kripto para hemen hemen her kripto para borsasında listelenmektedir. Türkiye’de Narkasa, BtcTürk, Bitci, Paribu gibi kripto para borsalarını ziyaret ederek Ethereum satın alabilirsiniz. Dünyada ise Binance, Coinbase, Bitstamp gibi borsalar Ethereum üzerine işlem yapabileceğiniz şirketler olarak ön plana çıkıyor.

Ethereum satın almak için bu borsalardan birine üye olabiliyorsunuz. Ardından bu borsalara para yatırmanız gerekiyor. Yabancı kripto para borsaları kredi kartı, Türk kripto para borsaları ise havale ve Papara ile yatırım kabul ediyor. Daha sonrasında da bu yatırım yaptığınız tutarla ETH satın alabiliyorsunuz. Mevcut ETH’leri satmak içinse hesabınıza giriş yapıp Ethereum sat bölümüne bağlanıyorsunuz. Kısa sürede bu işlemi tamamlayacaksınız.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

ETH dijital para birimi elde etmek için kullanılan yöntem Ethereum madenciliği olarak adlandırılıyor. Ethereum blockchain üzerinden ETH elde etmek için Ethash olarak isimlendirilen kendine özgü algoritmaya uygun işlemler yapmalısınız.

Ethereum madenciliğinde özel cihazlar kullanılmasına gerek yok. Kendi PC’nizde bile rahatlıkla madencilik yapabilirsiniz. Ancak burada GPU gücüne ihtiyaç duyacaksınız. Bilgisayar donanımınızı ETH madenciliği için uygun seviyeye getirdikten sonra Dualminer programını indirme işlemi yapabilirsiniz. İndirdiğiniz dosyada açılan formu doldurduktan sonra işlemi tamamlıyorsunuz.

Ethereum madenciliği artan masraflar sebebiyle kısa vadede çok kazançlı değil. Bununla birlikte 1 yılın sonunda yavaş yavaş kazanç elde edilmeye başlanıyor. Donanımınız ne kadar güçlü olursa o kadar verimlik ETH madenciliği yapacağınızı unutmayın. Bu donanım fiyatı, kazanacağınız ETH ve ETH’nin güncel fiyatı üzerinden bir planlama yaparak madencilik noktasında karar verebilirsiniz.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?