Monero Fiyatı Ne Kadar? ₺2,621.11 - Monero Fiyat Grafiği

Monero güncel fiyatı TL kuru ile ₺2,621.11 oldu. Monero güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Monero
 • monero
  Monero (XMR)
 • Canlı Fiyat
  ₺2,621.11
 • 24s %
  0.31%
 • Piyasa Değeri
  ₺47.61 B
 • Hacim
  ₺1.03 B
 • Mevcut Tedarik
  18.15 M XMR
 • Rütbe
  31

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

Monero Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

Monero ikonBytecoin’de yaşanan çatallanma sonucunda ortaya çıkan kripto paralardan biri Bitmonero’ydu. Zaman içinde ismini sadeleştiren bu kripto para Monero ismiyle kripto para borsalarındaki yerini aldı. XMR ile kısaltılan Monero’nun bir Bitcoin eleştirisi olarak ortaya çıktığı biliniyor. Bununla birlikte altcoinler arasında kesinlikle takip edilememesi sayesinde öne çıkmayı başarıyor.

Monero, birçok kripto para yatırımcısının tercih ettiği kripto paralardan biri. Bu başarılı kripto paranda işlem geçmişi dahil hiçbir şey gözükmüyor. Anonim kalmayı başaran Monero’nun ilk yayınlanma tarihi ise 18 Nisan 2014 olarak karşımıza çıkıyor.

Monero Kurucusu ve Sahibi Kim?

Popüler kripto paralardan biri olan Monero, Bitcoin gibi tam olarak kurucusunun bilinmediği kripto paralar arasına yer alıyor. Başarılı kripto paranın kurucusunun Nicolas van Saberhagen olduğu belirtiliyor ama bugüne kadar Nicolas van Saberhagen’i tam olarak kim olduğu bilinmiyor. Aynı Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto gibi bu bir kişi mi yoksa bir topluluk mu önümüzdeki dönemde de netlik kazanacağa benzemiyor.

Monero’nun geliştiricilerinden sadece ikisi tanınıyor. Bu isimler; Riccardo Spagni ve David Latapie. Bu iki isim dışında “Monero kadrosunda kim var?” ve benzeri soruların yanıtları tam anlamıyla verilemiyor.

Monero Nasıl Alınır ve Satılır?

Dünyanın en popüler kripto paralarından biri olan Monero’nun Türkiye’de pek alıcısı bulunmuyor. Anonim kalması sebebiyle Türkiye’deki borsaların bu kripto parayı tercih etmediği belirtiliyor. Öte yandan dünyanın dört bir yanındaki yabancı kripto para borsalarından XMR satın alabilir veya XMR satabilirsiniz. Monero listelenen en popüler yabancı kripto para borsası ise Binance. Bunun yanında Coinbase’de de Monero listeleniyor.

Güvenilir bir yabancı kripto para borsası bulduktan sonra bu borsaya üye olmanız gerekiyor. Daha sonrasında bu borsaya yatırım yapmak durumundasınız. Kredi kartınızla bu borsaya yatırım yapabilirsiniz. Bunun yanında Türkiye’deki borsalardan da kripto para transferi yaparak yabancı borsalarda işlem yapabiliyorsunuz. Yatırımınız hesabınıza geçtikten sonra Monero satın alma bölümünden almak istediğiniz miktarı giriyorsunuz ve işlemi tamamlıyorsunuz. Monero satmak için de satış ekranından satmak istediğiniz miktarı girebilirsiniz.

Monero Madenciliği Nasıl Yapılır?

2014 yılında ortaya çıkan kripto para Monero’nun madenciliği yapılıyor. Bununla birlikte her geçen gün Monero madenciliği yapmak biraz daha zorlaşmakta.

Monero madenciliği yapmak için bir havuza bağlı olmanız gerekiyor. Yani tek başınıza Monero madenciliği yapamazsınız. Aynı zamanda kazım yapılan süre içerisinde düşen Monero miktarı ve madencilik süreleri de giderek arttı. Monero madencilik havuzu sayısı da oldukça sınırlı. Dolayısıyla Monero madenciliği yapmak kolay değil. Bunu yapsanız bile kazanç elde etmeniz en azından ilk etapta bir hayli zor. Yine de Monero madenciliği yapmak isteyenler bilgisayarlarının CPU veya GPU’sunu kullanarak ve bir havuza dahil olarak bu işlemi yapabilirler.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?