NEO Fiyatı Ne Kadar? ₺155.43 - NEO Fiyat Grafiği

NEO güncel fiyatı TL kuru ile ₺155.43 oldu. NEO güncel fiyat grafiği ve fiyat değişimlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Alış-satış Neo
 • neo
  NEO (NEO)
 • Canlı Fiyat
  ₺155.43
 • 24s %
  -1.81%
 • Piyasa Değeri
  ₺10.97 B
 • Hacim
  ₺414.95 M
 • Mevcut Tedarik
  70.53 M NEO
 • Rütbe
  74

Kripto Hesaplayıcı

Fiyat Grafiği


Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Kripto Para Hakkında

NEO Nedir ve Ne Zaman Çıktı?

NEO ikonuAçık kaynaklı bir Blockchain projesi olan NEO’nun amacı akıllı ekonomi oluşturmaktır. Çin Ethereum’u olarak da anılan NEO’nun üç kademeli bir sisteme ait olduğu biliniyor Bunlar; akıllı kontratlar, dijital varlıklar ve dijital kimlikler. NEO sayesinde fiziksel varlıkları dijital hale getirilebiliyor.

Antshares adıyla Çin’de ortaya çıkan NEO’nun ortaya çıkış tarihi de merak ediliyor. 2017 yılında ortaya çıkan NEO, her geçen gün biraz daha ilgi çekmeyi başarmıştı. Bununla birlikte projenin 2014 yılında ortaya çıktığı biliniyor.

NEO Kurucusu ve Sahibi Kim?

NEO’nun çalışmaları Da Hong Fei ve Erik Zhang önderliğinde, Onchain tarafından, 2014’te başlatıldı. Önce Antshares ismiyle sürülen NEO, şu anki ismine ise 2017 yılında kavuştu. Bu iki isim 2020 yılında 1 numara olacaklarını iddia etmiş ve bu sayede dikkat çekmeyi başarmışlardı. Da Hong Fei ve Erik Zhang, zaman zaman açıklamalarla gündemi meşgul etmeyi sürdürüyorlar.

NEO’nun kurucusu Da Hong Fei ve Erik Zhang, NEO’nun sahipleri değil. Bir başka deyişle; NEO, herhangi bir kurum veya kişinin değil. NEO sisteminde işlem yapanlar, bu sistemin gelişimine katkı sağlıyor ve bir bakıma NEO sahibi oluyorlar.

NEO Nasıl Alınır ve Satılır?

Son yıllarda yükseliş içerisinde olan ve bu sayede yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran NEO’yu satın almak için kripto para borsalarına üye olmanız gerekiyor. Türkiye’de yer alan kripto para borsalarının büyük bir bölümü de NEO üzerine işlem yapıyorlar. BtcTürk ve Paribu’dan NEO satın alabilirsiniz. Yabancı kripto para borsaları da NEO listeliyorlar. Binance, Coinbase ve daha birçok borsadan bu kripto paraya erişim sağlayabilirsiniz.

NEO satın almak için yukarıda adı geçen borsalardan birine üye olabilirsiniz. Yabancı kripto para borsasına üye olduysanız kredi kartı, Türk kripto para borsasına üye olduysanız da havale veya Papara ile yatırım yapabiliyorsunuz. Yaptığınız yatırım hesabınıza geçtikten sonra NEO satın alma ekranından dilediğiniz miktarda NEO satın alabiliyorsunuz. NEO satmak için de satış ekranına girip, satmak istediğiniz NEO miktarını yazmanız yeterli.

NEO Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bazı kripto paraların madenciliğe olanak tanıdığı, bazılarınınsa herhangi bir şekilde madencilik imkanı vermediği biliniyor. NEO da madencilik sistemi bulunmayan kripto paralardan biri.

NEO ağının kendisi bir madenci gibi çalışmaktadır. Daha açık bir ifadeyle her işlemin maliyeti ile yeni bir kripto para üretimi yapılır. Bu şekilde madencilik yapılmadan NEO piyasadaki yerini alır.

Geçmiş Fiyat Verileri

Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

Kripto Para Cüzdanları

# Borsa Çift Fiyat Hacim (24 saat) Güncelleme

Teknik Analiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?